Caroline Graham Hansen kunne juble hemningsløst – Ada Hegerberg søkte trøst etter den historiske finalen på Ullevaal.
Bjørn S. Delebekk (foto), VG
Publisert: 23.05.2026 20:32 | Oppdatert: 23.05.2026 20:53
For det ble ingen drømmefinale for tidenes mestvinnende norske fotballspiller i Champions League.
Hegerberg (30) har allerede seks Champions League-triumfer – i tillegg til å ha blitt kronet til verdens beste spiller.
I den største kvinnefotballkampen på norsk jord siden 1987siden 1987Finalen i EM for kvinner. Norge vant mesterskapet på hjemmebane. kunne Hegerberg vunnet sin syvende finale – men det ble 0–4 tap for hennes Lyon. Hegerberg ble byttet ut halvveis i den andre omgangen.
Etter kampen måtte hun gå forbi trofeet og heller stå æresvakt for Barcelona-spillerne.
Kontrastene var store til jubelscenene hos Barcelona - hvor Graham Hansen også tok til tårene.
– Det er den tøffe delen med disse kampene. Vi har vært heldige å vært med på mange oppturer, da må du stå med hodet hevet når det går mot også. I dag var ikke dagen vår, de vinner fortjent. Det er den sure siden, sier Hegerberg til NRK.
– Det blir ikke den kampen vi hadde tenkt oss. Vi henger jo med, men vi klarte ikke å utnytte bakrommet. Det er tøft akkurat nå, fortsetter Hegerberg.
Hegerberg fikk trøst fra Norges Fotballpresident Lise Klaveness og av ektemann Thomas Rogne.
I NRKs studio på Ullevaal stadion sto Adas storesøster Andrine Hegerberg (32) som ekspert.
– Det er tungt å tape en sånn kamp. Da er familien viktig å ha ved siden av. Det er en tung dag, det betyr veldig mye for hun å komme til Norge og spille på denne banen, sier Andrine Hegerberg før hun roser svoger Thomas RogneThomas RogneTidligere norsk landslagsspiller i fotball. Har to landskamper for det norske herrelandslaget og spilt for blant annet Celtic, Wigan og Lech Poznan..
– Han er en mann som liker å stå i bakgrunnen, men som er den nærmeste støttespilleren Ada har etter mor og far. Det e er klart det er viktig å ha personer rundt som vet hva det går i, og som er støttende når det trengs, sier storesøster Hegerberg.
Caroline Graham Hansen nærmer seg nå Hegerberg i antall Champions League-titler. Lørdagens seier var Graham Hansens fjerde i rekken – alle med Barcelona.

11 hours ago
5








English (US)