Hegg Duestad skjøt best i Kina – vant nytt verdenscupstevne

5 days ago 14



  • 12. september 2025 kl. 08:40

    Hegg Duestad skjøt best i Kina – vant nytt verdenscupstevne

    Jeanette Hegg Duestad (26) var overlegen i finalen på 50 meter rifle match under sesongens siste verdenscupstevne i skyting i Kina fredag

    I finalen var hun til slutt 2,9 poeng bedre enn danske Rikke Ibsen fra Danmark og med tsjekkiske Barbora Dubska på 3.-plass.

    Dette var Tønsberg-skytterens andre seier under konkurransedagene i Ningbo. Tidligere i uken ble det seier på 10 meter luftrifle for blandet lag sammen med Jon-Hermann Hegg.

    Det gjenstår fortsatt én øvelse for Jeanette Hegg Duestad i Kina. Søndag er det 10 meter luftrifle individuelt på programmet. Da er det også 50 meter rifle match for menn på programmet. Der er det fire nordmenn på startstrek. (NTB)

    Norway's Jeanette-Hegg Duestad competes in the 50 Rifle 3 positions women's final during the Paris 2024 Olympic Games at Chateauroux Shooting Centre on August 2, 2024. (Photo by ALAIN JOCARD / AFP)

    Foto: AFP
  • 12. september 2025 kl. 08:00

    Fifa melder om billettrush foran fotball-VM

    I løpet av de 24 første timene hadde over 1,5 millioner fotballfans registrert seg i kampen for å bli med i trekningen av billetter til neste års fotball-VM.

    Det internasjonale fotballforbundet (Fifa) opplyser at det kom inn forespørsler fra 210 nasjoner med den høyeste interessen fra vertsnasjonene USA, Mexico og Canada. Deretter fulgte det størst interesse fra Argentina, Colombia og Brasil.

    I Europa var det flest fans fra England, Spania, Portugal og Tyskland som registrerte seg. Norge er også en av nasjonene som kjemper om en plass i neste års sluttspill.

    Den første fasen av billettsalget startet klokka 17 onsdag og varer fram til 19. september. Billettsalget til fotball-VM kommende sommer skjer etappevis fram mot finalen 19. juli 2026.

    I denne første fasen fra 10. til 19. september kan du på Fifas nettsider melde deg på det som i praksis blir et lotteri. Du må ha et Visa-kort for å være med. Fifa trekker deretter et tilfeldig antall deltakere som får en dato og et tidsrom i oktober til å kjøpe billetter.

    Den andre registreringsfasen vil skje fra 27.- 31. oktober. Den tredje fasen av billettslaget starter 5. desember. (NTB)

    Oversiktsbilde av en stadion

    Foto: JOHN MOORE / Afp / NTB
  • 12. september 2025 kl. 06:29

    Israel-Premier Tech endrer navnet før verdenstourritt i Canada

    Sykkellaget Israel-Premier Tech forkorter navnet til IPT i helgens to verdenstourritt i Canada, i håp om å unngå å rammes av protestaksjoner.

    Det opplyste arrangørene av rittene Grand Prix de Quebec (fredag) og Grand Prix de Montréal (søndag) i en uttalelse torsdag.

    – Det kom direkte fra laget. De ba oss om å fjerne ordet «Israel» der det var mulig i tilknytning til løypa, sier Joseph Limare, som er sjef for begge rittene, ifølge cyclingnews.com.

    Propalestinske protester rettet mot det israelske laget har ført til problemer med avviklingen av Vuelta a España. Flere etapper er kortet inn, og én etappe måtte nøytraliseres før målgang slik at det ikke kunne kåres en vinner.

    Det har vært flere skumle episoder, og ved en anledning forårsaket en aksjonist en velt i feltet.

    Onsdag stemte rytterne i Vueltaen for å nøytralisere eller avblåse etapper dersom protester påvirker avviklingen. (NTB)

    en gruppe syklister som sykler nedover en gate

    Foto: Miguel Oses / AP / NTB
  • Read Entire Article