Mandag overleverte Konkurranselovutvalget sin NOU til Næringsdepartementet. Utvalget ble opprettet i fjor høst, med Kvale-partner Kristin Hjelmaas Valla som leder. Oppdraget var å gjøre en helhetlig gjennomgang av Konkurranseloven.
NOUen inneholder et mylder av flertall- og mindretall, men har blant annet flertall for å innføre adgang til muntlige forhandlinger i de alvorligste sakene. Dette for å øke kontradiksjonsmuligheten.
– De største sakene er blitt mer komplekse, mer datadrevne og mer ressurskrevende. Det stiller større krav til både prioritering og prosess. Forslagene våre skal legge til rette for at loven kan fungere bedre i praksis, skriver Kristin Hjelmaas Valla i en pressemelding.
Nye frister
Flertallet ønsker å innføre tydeligere frister i klagesaksbehandlingen. I dag angir ikke konkurranseloven annet enn alminnelige saksbehandlingsregler for enkeltvedtak, det vil si «uten ugrunnet opphold». Dette i motsetning til reglene om fusjonskontroll og markedsetterforskning, som har konkrete tidsfrister.
Utvalget foreslår for eksempel å innføre 12 måneder som frist for å beslutte om det er grunnlag for å gå videre med en sak, etter at beslag er gjort. Flertallet skriver:
«Flertallet mener at en regel som gir tilsynet ett år til aktiv etterforskning er tilstrekkelig for å avgjøre om saken krever videre utredning eller kan avsluttes. Hvis sakens omfang eller kompleksitet krever det, kan fristen forlenges til maksimalt 18 måneder. Dette vil gi tilsynet insentiver til å prioritere ressurser og tid på etterforskningen, sikre fremdrift og kontinuitet, og samtidig gi partene en forventning om en foreløpig vurdering etter ett år.»
Ikke lenger Bergen
Et annet spørsmål som er drøftet, er om konkurransesaker fortsatt skal ha tvungent verneting i Gulating lagmannsrett. Søksmål om gyldigheten av vedtak fra Konkurranseklagenemnda starter i dag ikke i tingretten, men går altså rett til ankeinstansen. Konkurransetilsynet holder som kjent til i Bergen.
Flertallet i utvalget viser til at dagens ordning «til nå ikke synes å ha ført til den moderate spesialiseringen som ble lagt til grunn da regelen ble vedtatt», og peker på at de sakene som har vært domstolsbehandlet er blitt fordelt til forskjellige dommere, uavhengig av deres konkurransefaglige bakgrunn. Flertallet mener for det første at slike saker bør starte i tingretten, slik at lagmannsretten blir en reell ankeinstans, og for det andre at dette kun bør skje i Oslo. Flertallet skriver:
«Flertallet viser til at et flertall av parter og prosessfullmektiger som er involvert i konkurransesaker, samt Regjeringsadvokaten, holder til i Oslo-området. At Gulating lagmannsrett, eventuelt Hordaland tingrett, er tvungent verneting i saker om Konkurransetilsynet og Konkurranseklagenemndas vedtak, vil dermed ofte være kostnadsdrivende for de fleste involverte foretakene. Videre har Oslo tingrett et større sakstilfang, da det fremstår som sannsynlig at de fleste private erstatningssøksmål for brudd på konkurransereglene vil tas ut for Oslo tingrett.»
Et mindretall bestående av Herdis Helle fra LO og Halvor Sigurdsen fra NHO, mener det ikke bør være tvungent verneting i det hele tatt, mens et annet mindretall mener det bør være Gulating som i dag.
Høringsfristen er satt til 27. mars, og hele NOUen finner du her.

2 hours ago
1

.jpg)











English (US)