Warning: session_start(): open(/home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions/sess_79ad2bdfc8705b9305b4edf37d12f997, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59
500 i draktkø – fikk ingenting - NorwayToday

500 i draktkø – fikk ingenting

13 hours ago 4


Den første møtte opp allerede klokken 07.30. Flere timer senere fikk over 500 ventende den nedslående beskjeden: Det blir ingen landslagsdrakter i dag.

 Gyrid Friis Edland / VGTirsdag morgen har det dannet seg lange køer utenfor Torshov Sport. Alle er ute etter det samme: den nye landslagsdrakten Foto: Gyrid Friis Edland / VG
Torshov Sport Oppdatert tirsdag 30. juni kl. 11:44

Stemningen var høy tirsdag morgen utenfor Torshov Sport i Oslo. Mange hadde møtt opp tidlig for å sikre seg den ettertraktede landslagsdrakten, som det var stor rift om.

Da VG ankom butikken, strakte køen seg langt ned i Vogts gate. Flere hadde allerede stått der i timevis, etter at Torshov Sport selv hadde varslet på sosiale medier at draktene var på vei. Meldingen fikk mange til å rykke ut.

 Gyrid Friis Edland / VGOver 500 mennesker måtte vende tomhendt hjem etter å ha stått i kø for den nye landslagsdrakten. Leveringsproblemer hos Nike gjorde at draktene ikke kom til Torshov Sport som planlagt. Foto: Gyrid Friis Edland / VG

Men like før klokken 11 kom beskjeden som skuffet de frammøtte: Draktene kommer ikke i butikk i dag. Dermed hadde over 500 mennesker stått i kø i mer enn to timer uten å få med seg noe hjem.

– Det er ganske kjipt. Vi har fått bekreftet at de ikke kommer i dag på grunn av problemer hos Nike. Forhåpentligvis kommer de i morgen, så nå jobber vi med å skrive ned navnene på dem som har stått her i dag, sier butikksjef Anders Lilleberg ved Torshov Sport.

Bilde av Butikksjef Anders LillebergButikksjef Anders Lilleberg

Eirin Nåvik Grønlund (28) og venninen Marianne Aasland (29) hadde stilt seg i kø tirsdag morgen i håp om å få tak i en drakt.

Da beskjeden kom, var de forberedt på det verste.

– Han som skulle gi beskjeden var livredd, men når de kommer med en god løsning og vi fortsatt får drakt, så går det helt fint. Det store er jo at Norge skal spille i dag, sier Eirin.

Og hun legger til:

– Kamp blir det lell!

 Gyrid Friis Edland / VGMarianne Aasland (29), til venstre, og Eirin Nåvik Grønlund (28), til høyre. Foto: Gyrid Friis Edland / VG

Har du fått med deg at opp mot halvparten av landslagsdraktene i omløp kan være piratkopier - les saken her:

Les også: Slår alarm om falske Norge-drakter: –⁠ Helt spinnvilt

– Må bare vente litt lenger

Helt fremst i køen sto Felix (12). Han møtte opp allerede klokken 07.30, godt forberedt med egen stol.

– Jeg ble litt skuffet, men jeg får fortsatt drakten. Jeg må bare vente litt lenger, og så får jeg melding når det blir min tur. Jeg får prioritet.

12-åringen hadde likevel ikke mistet motet.

– Det blir spennende!

Bilde av Felix (12)Felix (12)

Han hadde ikke sett for seg at køen skulle bli så lang.

– Jeg trodde ikke det skulle komme så mange, sier han.

Likevel er han optimistisk.

– Jeg er ganske sikker på at jeg får en drakt. Jeg vil ha Haaland.

Prøvde en gang før

Brødrene Ole (21) og Sverre (19) stilte seg i kø klokken 08.40, etter å ha prøvd en gang tidligere.

– Vi fikk beskjed om at bestillingene ikke hadde kommet ennå. Nå håper vi de kommer klokken 11.00. Hvis ikke, må vi vente til klokken 13.00, sier Sverre.

Men beskjeden kom til slutt: Det blir ingen drakt i dag heller.

 Gyrid Friis Edland / VGBrødrene Ole (21) og Sverre (19) Heyeraas stått her siden 0740 Foto: Gyrid Friis Edland / VG

Storebror Ole har heller ikke hatt hellet med seg i billettjakten.

– Vi har jo ikke klart å få tak i billetter til Ullevaal heller, så det blir verre. Men jeg har litt mer tid enn Sverre, sier han.

Brødrene fikk nyss om salget mandag kveld.

– De la det ut på Instagram i går kveld. Vi prøvde en gang før også, sier Ole til VG.

Forrgie gang var det bare én i familien som fikk drakt.

– Da klarte vi å få en drakt til søsteren vår, sier Ole.

Da VG snakket med brødrene, har de bare fem personer foran seg i køen.

Hvis de får velge fritt, står Erling Braut Haaland og Alexander Sørloth øverst på ønskelisten.

Tips oss illustrasjon

Har du tips?

Send oss informasjon, bilder eller video.

Read Entire Article