Arsenal anker kontroversielt rødt kort

3 months ago 18


Arsenal anker avgjørelsen om å vise ut Myles Lewis-Skelly (18) i lørdagens kamp mot Wolverhampton.

Tirsdag 28. januar kl. 14:30

Kortversjonen

  • Arsenal anker det røde kortet til Myles Lewis-Skelly etter utvisning mot Wolverhampton.
  • Manager Mikel Arteta er rasende og mener utvisningen var urettferdig.
  • PGMOL fordømmer trusler mot dommer Michael Oliver etter kampen.
  • Hvis anken blir avvist, mister Lewis-Skelly flere kommende kamper.

Det melder Sky Sports.

18-åringen ble utvist like før pause etter en takling på Matt Doherty. Dommer Michael Oliver viste det røde kortet direkte for det han vurderte som alvorlig regelbrudd.

– Jeg er absolutt rasende. Men jeg overlater det til dere. Det er så åpenbart at jeg ikke tror mine ord vil hjelpe, sa Arsenal-manager Mikel Arteta til Sky Sports etter kampen.

Utvisningen førte til kraftige reaksjoner i sosiale medier. PGMOL, som har ansvaret for dommerne i England, gikk ut med en sjelden offentlig uttalelse der de fordømte trusler og hets mot Oliver.

– Vi er forferdet over truslene og hetsen rettet mot Michael Oliver etter kampen, skrev de.

Arsenal-spiller Riccardo Calafiori, som scoret vinnermålet, er uenig i avgjørelsen:

– Fra benken var det tydelig at det ikke var rødt kort. Jeg så ham i pausen, han var så skuffet på lagets vegne, sa Calafiori etter kampslutt.

Synes du det var rett å vise ut Lewis-Skelly?aAbsolutt ikke!bJa, helt riktig!cTvilsom.

Hvis anken ikke fører frem, går Lewis-Skelly glipp av hjemmekampen mot Manchester City på søndag, returoppgjøret i ligacupsemifinalen mot Newcastle og bortekampen mot Leicester 15. februar.

Myles Lewis-Skelly kan derimot spille mot Girona i Champions League onsdag. Den kampen kan du følge i VG Live eller ved å se Fotballpoddens direktesending.

Publisert: 28.01.25 kl. 14:24Oppdatert: 28.01.25 kl. 14:30

Slå på mørk modus i artikler

Read Entire Article