Max Verstappen (27) hevder at han har slått banerekorden til en nordmann. Under navnet «Franz Hermann».
Fredag 16. mai kl. 07:04Kortversjonen
- Max Verstappen hevder å ha slått banerekorden til nordmannen Christian Krognes.
- Han deltok under pseudonymet «Franz Hermann» på en GT3-test på Nürburgring.
- Verstappen kjørte en Ferrari 296 GT3 for Emil Frey Racing.
- Viaplay-kommentator Atle Gulbrandsen utelukker ikke Verstappen som mulig konkurrent i fremtidige løp.
– De ba meg om et falskt navn, så jeg sa at vi skulle gjøre det så tysk som mulig, sier Verstappen om valget av navn for en GT 3-test på tyske Nürburgring i «friuken» for Formel 1-førerne.
Dette er den samme serien som Viaplay-kommentator Atle Gulbrandsen har kjørt i mange år.
Og ikke minst er det norske Christian Krognes som har banerekorden - satt i november 2022 i en BMW M4 GT3.
I helgen er det Formel 1-løp på Imola, og på pressekonferansen torsdag ble Verstappen (eller Franz Hermann om man vil) ifølge motorsport.com spurt om han hadde slått banerekorden til Krognes.
– Ja, jeg gjorde det. Men jeg var ikke der for å vise at jeg kan slå en rekord, svarte den regjerende Formel 1-mesteren.
Norsk racerfører.
Han kjørte Emil Frey Racings Ferrari 296 GT3, skriver motorsport.com.
NLS-mesterskapet i bilsport, tidligere kjent som VLN (Veranstaltergemeinschaft Langstreckenpokal Nürburgring), er en tysk langdistanse racingserie som kjøres på den legendariske Nürburgring Nordschleife – ofte omtalt som «det grønne helvete». NLS står for «Nürburgring Langstrecken-Serie».
Atle Gulbrandsen utelukker ikke at han kan få Verstappen som konkurrent i løpet av året, men skriver på X at det er strenge regler for å få «lappen» - godkjenningen - for å kjøre i mesterskapet.
– At han ønsker å kjøre løp på Nordsløyfa forstår jeg godt, og det kan jo hende at selv regelstyrte tyskere klarer å gi et unntak i permit-reglene om verdensmesteren i Formel 1 ønsker å stille til start i et løp med en GT3-bil, skriver Viaplay-kommentatoren.