Emma Raducanu lever i frykt etter stalking-hendelse: Fikk panikk

4 hours ago 3


 John Walton / Pa Photos / NTBMØTTE PRESSEN: Emma Raducanu fortalte om utfordringer rundt kjendistilværelsen på et pressetreff søndag, mandag starter tennisturneringen i Queens i London. Foto: John Walton / Pa Photos / NTB

Tennisstjernen Emma Raducanu (22) er fortsatt redd etter sammenbruddet.

Mandag 9. juni kl. 11:18

Kortversjonen

  • Tennisstjernen Emma Raducanu brast i gråt under en kamp i Dubai da hun så mannen som forfølger henne på tribunen.
  • Etter episoden sier Raducanu at hun er mer på vakt og sliter med å gå videre.
  • Raducanu er nå hjemme i England for å spille en turnering i Queens, før det er Wimbledon, som starter 30. juni.

Raducanu var redd og brast i gråt under dommerens stol under en turnering i Dubai i februar, da hun så en mann som har forfulgt henne på tribunen. Nå forteller hun om en utfordrende tid etter hendelsen som har satt dype spor.

– Jeg er åpenbart på vakt når jeg går ut. Jeg prøver å ikke være uforsiktig, for du innser først hvor stort problem det er når du befinner deg i den situasjonen, og jeg vil ikke nødvendigvis være i den situasjonen igjen, sier Raducanu til BBC Sport.

 Amr Alfiky / Reuters / NTBSKREMT: Emma Raducanu sliter fortsatt etter at hun oppdaget en stalker som fulgte etter henne til Dubai. Foto: Amr Alfiky / Reuters / NTB

Den tidligere US Open-vinneren forteller hvordan hun haddde det da hun så stalkeren sin på tribunen i Dubai. Hun så ham tidlig i kampen, fikk et sammenbrudd og forsto ikke hvordan hun skulle klare å fullføre kampen.

– Jeg var åpenbart veldig fortvilet. Jeg klarte bokstavelig talt ikke å se ballen gjennom tårene. Jeg fikk knapt puste, forteller den britiske tennisstjernen skriver CNN.

Hun tapte kampen mot Karolína Muchová i Dubai.

Raducanu forteller at det har vært vanskelig å komme seg videre etter hendelsen. 22-åringen, som nå er rangert som nummer 37 i verden, forteller at ting har endret seg etter episoden.

– Jeg har definitivt lagt merke til en forskjell i hvordan folk passer på meg når jeg er på turneringsområdet, sier Raducanu.

Så du den episke Grand Slam-finalen i Paris søndag? Her er matchballen:

22-åringen slo gjennom med et brak da hun vant US Open-finalen i 2021. Hun ble den første kvalifiseringsspilleren til å nå en finale i Grand Slam, og følgelig den første kvalifiseringsspilleren som vant.

Også den svenske langrennsyndlingen Frida Karlsson har opplevd å bli forfulgt av en fan i 60-årene, mannen er overbevist om at de er i et forhold. Tidligere i år ble en mannen dømt til betinget fengsel etter å ha forfulgt og plaget Karlsson. Dommen er anket.

Raducanu røk ut mot verdensener Iga Swiatek i andre runde i French Open. Den britiske stjernen er nå i Queens i London hvor hun møter Cristina Bucsa fra Spania i første runde. Turneringen er en oppladning til Wimbledon, som starter 30. juni.

Tror du Emma Raducanu kan gjøre det helt store i Wimbledon? aJa, jeg tror det er hennes tur nå. bTja, semifinale kanskje? cNei, hun ble nærmest en «one hit wonder» med seieren i US Open, men en gang i fremtiden, så kanskje hun er tilbake på topp. Det vil ta tid.

Sjekk reaksjonen da Raducanu vant sin 3.-rundekamp på gresset i Wimbledon for fire år siden:

Raducanu har også slitt med ustabilitet i teamet rundt seg. Tidligere i år hadde hun en trener, Vladimir Platenik, som bare var i teamet i to uker. Nå har hun fått tilbake sin tidligere trener Nick Cavaday for gressesongen.

– Jeg har lært at jeg ikke kan gjøre det med mennesker jeg ikke stoler på eller ikke liker, sier Raducanu, som denne uken spiller i Queens-turneringen i London.

Mannen som forfulgte Raducanu i Dubai er utestengt fra alle tenniskamper i landet.

Read Entire Article