Eugenio Derbez (63) kritiserte Selena Gomez (32) for innsatsen i filmen «Emilia Pérez».
Tirsdag 10. desember kl. 09:11Den meksikanske skuespillerveteranen mente nemlig at Gomez ikke snakker godt nok spansk for rollen i den kritikerroste filmmusikalen.
Nå har han beklaget – omtrent samtidig som det ble klart at amerikanske Gomez er nominert til to Golden Globe-statuetter. Den ene for nettopp rollen som Jessi i «Emilia Pérez», og den andre for «Murders In The Building».
Legger seg langflat
Derbez slengte med leppa i podkasten «Hablando de cine», og uttalte blant annet at han mente man umulig kan forsvare Gomez´ skuespill. Han sa også at han var «vantro» over det han var vitne til.
Men nå har han snudd, skriver Deadline.
«Jeg beklager virkelig mine tankeløse kommentarer. Jeg kan ikke stå inne for dem, og de går imot alt jeg står for», skriver Derbez i en kommentar på TikTok.
– Gjorde mitt beste
Derbez, kjent fra blant annet «The Book of Life», «The Angry Birds Movie 2» og «CODA», understreker at latinamerikanere bør støtte hverandre, og at det ikke finnes noen unnskyldning for kritikken.
Gomez har nemlig kommentert kritikken fra Derbez, under et klipp på TikTok.
32-åringen, som har meksikanske gener, skriver i en kommentar at hun «gjorde sitt beste med den tiden hun hadde til rådighet».
Og det er etter det at 63-åringen legger seg flat.
«Jeg tok feil og er en stor beundrer av den jobben du gjør og ditt store hjerte», skriver han – og legger til:
«Jeg har lært en viktig lekse.»
Foto: AP
Den spanskmeksikanske popstjernen Belinda Peregrín Schüll (35) støtter også Gomez.
«Milliarder med mennesker elsker alt du gjør. Du er dronning», skrev sangeren på InstaStory, ifølge Deadline.
«Jeg synes det er uheldig at folk er så kalde når de uttaler seg om arbeidet og innsatsen til en talentfull og beundringsverdig kvinne som Selena Gomez.»
Fornøyd
Gomez har ikke kommentert unnskyldningen, men hun er i ekstase over å være nominert til Golden Globe.
«Jeg vet ikke engeng hva jeg skal skrive, jeg er så stolt av Zoe Saldana (nominert motspiller, red.anm.), og jeg er så takknemlig og beæret, Golden Globe», skriver hun på InstaStory til en video, som viser at hun får med seg nyheten via direktesendingen på TV.
Faktisk konkurrerer Gomez og Saldana (46) om samme statuett – for beste kvinnelige birolle i «Emilia Pérez».
Tilbakeblikk: Fikk du med deg dette VGTV-intervjuet?