Viktor Gyökeres (26) og resten av Sporting-laget har slitt stort siden Ruben Amorims exit i november. Tirsdag tok misnøyen overhånd hos enkelte supportere.
Onsdag 11. desember kl. 08:16Etter 1-2-tapet mot Brugge i mesterligaen tok den svenske superspissen og resten av lagkameratene turen bort til borteseksjonen for å takke for støtten. I retur fikk spillerne kastet pyrotekniske artikler mot seg, og hvittrøyene fikk beskjed av sikkerhetspersonell om å flytte seg vekk.
I et intervju med Viaplay, gjengitt av Aftonbladet , fortalte Gyökeres at han oppfattet det som om fansen bevisst kastet bluss mot ham og flere av lagkameratene.
– Vi ville takke for at de hadde tatt turen for å støtte oss. Det er synd at vi får sånne ting kastet mot oss når vi bare prøver å vinne fotballkamper. Vi er inne i en dårlig periode, og jeg forstår at det er tøft for dem også. Det er likevel mye enklere om vi prøver å snu dette sammen, sa svensken, som reagerte på blusskastingen ved å rette en uforstående gest mot borteseksjonen.
Sporting innledet sesongen fryktinngytende under ledelse av Ruben Amorim. Siden portugiserens overgang til Manchester United i november har Sporting kun vunnet én av fem kamper. Samtlige av de fire siste har endt med tap.
Publisert: 11.12.24 kl. 08:16