Warning: session_start(): open(/home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions/sess_23574cc830947c347e985fc718d0c467, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59
Islands statsminister varsler EU-folkeavstemning i løpet av få måneder - NorwayToday

Islands statsminister varsler EU-folkeavstemning i løpet av få måneder

1 month ago 20


Islands regjering planlegger en folkeavstemning om EU-forhandlinger i løpet av de neste månedene, sier Islandsk statsminister Kristrún Frostadóttir til pressen.

Oppdatert onsdag 25. februar kl. 17:57

Det er ikke fastsatt en nøyaktig dato, men det vil skje i løpet av få måneder, sier Frostadottir under et pressemøte med den polske statsministeren onsdag, ifølge The Guardian.

Island stanset forhandlingene med EU i 2013. Dagens regjering har lovet å holde en folkeavstamning i 2027 om hvorvidt de skal gjenopptas.

Island er i likhet med Norge og Liechtenstein en del av EØS-avtalen.

Tips oss illustrasjon

Har du tips?

Send oss informasjon, bilder eller video.

Publisert: 25.02.26 kl. 17:57Oppdatert: 25.02.26 kl. 17:57
Read Entire Article