Kvandal nummer to i Kina – tysk seier

4 months ago 25


Eirin Maria Kvandal under verdenscupen på Lillehammer. Foto: Geir Olsen / NTB

Eirin Maria Kvandal var nest best i kvinnenes normalbakkerenn i kinesiske Zhangjiakou. Tyske Katharina Schmid kunne juble for sin annen strake triumf.

Lørdag 14. desember kl. 12:13

Kvandal ledet etter første omgang med et svev på 105 meter. Hun fulgte opp med 94,5 meter i finaleomgangen, men måtte se seg forbigått av tyske Katharina Schmid, som vant 27 poeng foran. Mosjøen-jenta ble nummer fire i verdenscupåpningen på Lillehammer.

Thea Minyan Bjørseth hoppet 91,5 meter i 1. omgang før hun tok seg ned til 101 meter i finalen. Det holdt til å bli nummer seks.

Ingvild Synnøve Midtskogen (16), som ble nummer fem i begge renn på Lillehammer i november, tok sjuendeplassen lørdag. Hun hoppet 98,5 meter i 1. omgang og 92 meter i finalen.

Før sesongåpningen på Lillehammer var Midtskogens beste resultat 18.-plass i verdenscupen. Dermed virker det som 16-åringen er i ferd med å få sitt gjennombrudd denne sesongen. Hun er ikke en del av landslaget, men får hoppe verdenscup.

Anna Odine Strøm endte på 8.-plass etter to svev på 94 meter.

Søndag venter nytt renn i Zhangjiakou. Neste verdenscuprunde går i sveitsiske Engelberg neste uke.

Korte videoer

Publisert: 14.12.24 kl. 12:13

Relaterte emner

Read Entire Article