Warning: session_start(): open(/home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions/sess_da0a48c03c6fb9d0430f171a8ac6a584, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /home/nortodco/public_html/rss4/src/var/sessions) in /home/nortodco/public_html/rss4/src/bootstrap.php on line 59
Lei slanger som setter seg fast når du vasker? - NorwayToday

Lei slanger som setter seg fast når du vasker?

23 hours ago 5


Saken har annonselenker som gir VG inntekter. Redaksjonen prioriterer uavhengig av dette.

På Tek finner du saker med annonselenker, hvor du enten kan kjøpe produktene vi har omtalt eller sammenligne priser. Det mener vi er relevant informasjon for våre lesere.

Hvilke produkter Tek skal skrive om, og hva vi skal skrive om dem, velger journalistene og ingen andre. Men det er også viktig at du vet at hvis du klikker på en slik annonselenke til prissammenligning hos Prisjakt, eller kjøper et produkt etter å ha klikket deg inn til en butikk fra en av våre artikler, tjener Tek penger. Disse annonselenkene er alltid merket med «annonselenke».

Det er viktig å understreke at når vi omtaler produkter på Tek, så er det fordi vi mener det er journalistisk interessant. Ingen kan kjøpe seg omtale i våre saker.

I tester eller produktguider er hovedregelen i VG at vi kjøper eller låner produktet. Dersom det ikke er praktisk mulig, baserer vi omtalen på produktprøver vi har fått tilsendt. I så fall opplyser vi om hvilket produkt og hvorfor.

Med denne dingsen slipper du det.

Ole Henrik Johansen / Tek.no

Ole Henrik Johansen

Det er nok mange som kjenner seg igjen når de skal vaske bil; når du skal spyle av eller vaske bilen, og slangen bestemmer seg for å sette seg bom fast under ett av hjulene på bilen. Du prøver gjerne å røske litt for å løsne slangen, men til ingen nytte. Og det skjer som regel når du har litt dårlig tid med å få av såpen som er i ferd med å tørke inn.

Men fortvil ikke, vi fant en enkel dings som enkelt lar deg slippe problemet, og du kan ta fatt på bilvasken uten fare for ekstrem irritasjon fra en lite samarbeidsvillig slange.

Og kanskje best av alt, løsningen koster ikke så mye heller. Litt avhengig av hvor solid kvalitet du ønsker, kan de kjøpes fra under hundrelappen og opp mot et par tre hundre kroner.

Denne dingsen er enkel men velfungerende.

Denne dingsen er enkel men velfungerende.

Ole Henrik Johansen / Tek.no

Genialt enkelt

Dingsen vi snakker om er altså en slangefører. De kommer i litt ulikefasonger, men den vi har prøvd kommer fra Detail Guardz, som altså er en enkel men effektiv måte å slippe at slangen klyper seg fast under dekket ditt når du vasker.

Selve løsningen er en trekantet plastform med en rulle i den ene enden, som er utformet slik at den enkelt kan stikkes under dekket, og deretter kile seg fast så den blir stående stødig.

Nå kan du «danse» rundt bilen med høytrykksslangen på slep uten problemer.

Nå kan du «danse» rundt bilen med høytrykksslangen på slep uten problemer.

Ole Henrik Johansen / Tek.no

Det eneste du trenger å gjøre er å passe på at bilen står med fronthjulene rettet opp, så plasserer du en av rullene under hvert hjul. På den måten vil slangen rulle elegant videre på rullene i stedet for å knipe seg fast mellom bakken og dekket.

Sjekk videoen under for hvordan det ser ut i praksis:

Detail Guardz Hose Guides

Detail Guardz Hose Guides

Read Entire Article