Magne Hoseth tilbake i Molde – klar som Høgmo-assistent

18 hours ago 6


 Svein Ove Ekornesvåg / NTB Foto: Svein Ove Ekornesvåg / NTB

Hoseth kommer fra jobben som assistentrener hos erkerivalen Kristiansund.

Fredag 13. juni kl. 10:40

– Jeg har aldri lagt skjul på at jeg en dag ønsket å være i trenerteamet til Molde, sier Magne Hoseth ifølge NTB.

– Når denne muligheten kom var jeg ikke tvil om at dette var det riktige for meg. Jeg har hatt en veldig fin tid i KBK, og vil alltid være takknemlig for mulighetene jeg fikk i klubben. Dessverre ble det siste oppholdet der litt kort, men slik er det i fotballen av og til. Nå er det fullt fokus på Molde. Potensialet er enormt og jeg ser veldig frem til å komme i gang, sier Hoseth.

Hoseth etterfølger Pål Arne «Paco» Johansen, som slutter som førstelagstrener i Molde FK etter treningskampen mot Värnamo 15. juni.

- Magne har vært viktig for KBK. Vi har stor forståelse for at det er krevende for de å miste sin assistenttrener på kort varsel og midt i sesongen. Magne har hatt en klausul i kontrakten som vi har valgt å benytte, og som gjør at Magne kan starte opp hos oss allerede i dag. Vi har uansett hatt en god dialog med KBK og det vil vi takke de for, sier sportssjef Ole Jakob Valla Strandhagen. 

Publisert: 13.06.25 kl. 10:34Oppdatert: 13.06.25 kl. 10:40

Slå på mørk modus i artikler

Read Entire Article