Nytt tilbakeslag for Northug – mister sprintrenn i Lillehammer

4 months ago 23


 Stian Lysberg Solum / NTBPetter Northug mister skirenn etter forkjølelse. Foto: Stian Lysberg Solum / NTB

Sykdom og mye jobbing gjør at Petter Northug ikke får gått fredagens sprintrenn i skandinavisk cup i Lillehammer, melder NRK.

Torsdag 12. desember kl. 11:23

Også resten av helgen kan ryke for skiveteranen, som har et syltynt håp om å få delta i VM i Trondheim. I utgangspunktet hadde 38-åringen plan om å gå både klassisk sprint, 20 kilometer klassisk fellesstart og 10 kilometer fristil i Lillehammer.

VG+ Sport sender rennene fra Lillehammer til helgen:

Til NRK forklarer Northug at han må droppe sprintrennet som følge av en kombinasjon av forkjølelse og mye jobbing som ekspertkommentator for TV 2.

Han vet ikke om han får gått skirenn lørdag eller søndag.

– Jeg må få trent og kjørt hardt først, opplyser han.

Northug gikk også glipp av den nasjonale sesongåpningen på Beitostølen i november. Da var det en vond rygg som stoppet ham.

Publisert: 12.12.24 kl. 11:21Oppdatert: 12.12.24 kl. 11:23

Relaterte emner

Read Entire Article