Solskjær ville hente Patrick Berg i vinter – ble avvist av Bodø/Glimt

1 month ago 18


 Patrick Berg er en viktig brikke for Bodø/Glimt. Foto: Carina Johansen / NTBHET: Patrick Berg er en viktig brikke for Bodø/Glimt. Foto: Carina Johansen / NTB

Ifølge VGs opplysninger stemmer rapportene fra den tyrkiske sportsavisen Fanatik.

Rapporterer fra Bodø Onsdag 9. april kl. 14:09

Kortversjonen

  • Ole Gunnar Solskjær skal ifølge Fanatik ha pekt ut Bodø/Glimt-kaptein Patrick Berg som en forsterkning for Besiktas.
  • Besiktas skal ha gjort flere fremstøt for å hente Berg, men fått avslag fra Bodø/Glimt.
  • Berg og trener Kjetil Knutsen er fokuserte på kommende kvartfinale mot Lazio i Europa League.

Onsdag skrev de nemlig at Ole Gunnar Solskjær skal ha pekt ut Bodø/Glimt-kaptein Patrick Berg som en mulig forsterkning i vinter.

I sin rapport, som også er sitert av Avisa Nordland, at Besiktas ønsker å forsterke forsvaret og den defensive midtbanen inn mot neste sesong – og at Berg skal ha blitt pekt ut som en mulig kandidat.

Men VG får opplyst at Besiktas ikke bare er interesserte i midtbanestjernen. De har allerede gjort flere fremstøt på å hente ham.

Solskjær ble ansatt som Besiktas-trener i januar og skal etter det VG erfarer ha vært en pådriver for å signere Berg.

 Murad Sezer / Reuters / NTBPÅ JOBB: Ole Gunnar Solskjær skal ha sett til Norge i jakten på forsterkninger til tyrkiske Besiktas. Foto: Murad Sezer / Reuters / NTB

Forsøkene skal imidlertid ha blitt blankt avvist av Bodø/Glimt. Dermed var nordlendingene aldri i nærheten av å bli enig med klubben de har slått i tre av tre ganger på halvannet år.

– Det har jeg ingen kommentar til. Det er i hvert fall ikke noe fokusområde fra min side, svarer Berg da VG konfronterer ham med koblingen fra Fanatik.

Glimt-kapteinen var på podiet sammen med trener Kjetil Knutsen dagen før Bodø/Glimt skal spille kvartfinale i Europa League mot italienske Lazio, erkerivalen til Glimt-kjenningen Roma:

– Tror du at det er mange av spillerne kan forsvinne som følge av suksessen? spør TV 2.

– Jeg tenker at Glimt er et godt lag. Det er en grunn til at spillerne blir attraktive. Det er fordi vi har den lagtankegangen som vi har. Jeg er stolt av hver eneste som er i Glimt. At de attraktive, det er helt naturlig, svarer Knutsen.

Bilde av Kjetil KnutsenKjetil Knutsen

Bodø/Glimt-trener

– Det er en del av det å være en del av det selskapet vi er med i nå. Det blir lagt merke til av andre, men det er noe vi bruker ekstremt lite energi på annet enn at vi synes det er kjekt at spillerne får lov å være en god utgave av seg selv, sier Glimt-treneren.

Torsdag kveld spilles den første av to kvartfinalekamper mot Lazio. Den første spilles på Aspmyra i Bodø, mens returoppgjøret spilles i Roma om en uke.

Vi lader opp til kampen i «Fotballpodden»:

Read Entire Article