Svensk politi: Etterforsker to narkotikalovbrudd etter razzia mot Roc Boyz-buss

3 hours ago 2


Bandbussen ble ransaket under den omstridte norske gruppens konsert i Umeå.

 Skjermdump / Privat Foto: Skjermdump / Privat
Oppdatert tirsdag 30. juni kl. 18:36

Politiet aksjonerte under bærumstrioen Roc Boyz’ opptreden på festivalen Brännbollsyran 5. juni.

Ingen beslag ble gjort, men en håndfull personer ble testet etter mistanke om narkotikabruk.

Nå opplyser Kristina Lantto, pressetalsperson i politiet, til Västerbottens-Kuriren at resultatene fra prøvetakingen har kommet.

– På bakgrunn av dette har vi valgt å gå videre med to saker som gjelder narkotikalovbrudd, sier hun.

Lantto forteller videre at saken vil bli oversendt til en påtalejurist i løpet av de nærmeste dagene. Hun vil ikke kommentere til den svenske avisen om personene som er mistenkt, er bandmedlemmer.

VG har vært i kontakt med Roc Boyz-manager Dennis Kiil. Han sier han avventer informasjon fra politiet, og ønsker ikke å kommentere saken nå.

Kiil sa like etter episoden til VG at bandet var på scenen da ransakingen skjedde.

– Jeg ble pågrepet, og flere av oss ble avkrevd urinprøve, fortalte han.

 Jonas Fæste Laksekjøn / VGRoc Boyz: Morten Undheim Lutnæs (t.v.), Kristoffer Brandshaug og Henrik Meinich. Foto: Jonas Fæste Laksekjøn / VG

Roc Boyz delte selv en video på Snapchat om razziaen kort tid etter.

«De har razzia i bussen vår mens vi har show og de tror jeg ikke så den komme», skrev de til klippet.

Bandets advokat Asfand-yar Thathal mente at ransakingen fremstod ulovlig og uten tilstrekkelig rettslig grunnlag.

Read Entire Article