Viktor Hovland avsluttet med runde på par – langt bak teten i PGA-mesterskapet

4 hours ago 2


 Matt York, AP / NTBViktor Hovland hadde en ujevn runde da det amerikanske PGA-mesterskapet ble avsluttet søndag. Foto: Matt York, AP / NTB

Viktor Hovland fikk en fryktelig start på siste runde i det amerikanske PGA-mesterskapet, men reiste seg mesterlig før han avsluttet skuffende.

Søndag 18. mai kl. 23:33

Søndagen ble med andre ord en berg-og-dalbane for nordmannen. Han får en brukbar plassering i årets annen majorturnering, men misbrukte sjansen til å løfte seg helt inn i tetsjiktet.

Hovland var på delt 31.-plass foran siste runde, ti slag bak ledende Scottie Scheffler og sju slag fra 2.-plassen. Håpet om å klatre inn i tetstriden ble raskt knust.

Nordmannen fikk bogey på dagens første hull, og nye bogeyer på 5. og 6. hull sørget for at han var tre slag over par for dagen og to over totalt i turneringen.

Så fikk han sving på sakene, og de fire neste hullene spilte han fire slag under par. Det ble birdie på 7. hull, eagle på det neste og ny birdie på 10. hull.

Med nok en birdie på 15. hull var han to slag under par og lå an til en topp-20-plassering, men så ble det bogey på både 16. og 17. hull. Dermed signerte han for en 71-runde, banens par, og endte ett slag under totalt.

Det er ni slag bak Scheffler, som er i ledelse vel halvveis på sin runde. Da Hovland hadde spilt ferdig, var han på delt 28.-plass.

Publisert: 18.05.25 kl. 23:33Oppdatert: 18.05.25 kl. 23:33

Slå på mørk modus i artikler

Read Entire Article