Advarer om trafikkork i helgen: – Ekstra lange køer

10 hours ago 3



E18 i Bærum blir snevret inn i helgen. Det kan by på skikkelig trafikk­trøbbel.

 Hallgeir Vågenes / VGSlik så det ut ved Høvik en tilfeldig dag i 2024. Foto: Hallgeir Vågenes / VG
Oppdatert tirsdag 21. oktober kl. 12:11

Anleggsarbeid på E18 mellom Høvik og Lysaker vil gi ekstra lange køer, advarer Statens vegvesen tirsdag.

De skal nemlig i helgen jobbe med å rive dagens midtdeler, støpe en ny, samt asfaltere og flytte E18-traséen ved Fornebukrysset.

– Det vil bli lengre køer mens arbeidene pågår. Vi oppfordrer alle til å velge alternativ transport, vurdere om det er mulig å legge reisen til et annet tidspunkt, og beregne god tid, sier Kjetil Fløtre, prosjektleder for delprosjektet E18 Fornebukrysset – Strand i Statens vegvesen.

Arbeidet er del av nye E18, hvor det uttalte målet til Statens vegvesen er bedre oversikt og trafikkflyt i Fornebukrysset.

Anleggsarbeidet vil gå over flere helger den neste måneden.

Avkjøringene fra E18 i østgående retning mot Oslo i Fornebukrysset vil være stengt mens arbeidene pågår.

Omkjøring blir skiltet via Vækerø for alle som skal fra E18 til Fornebu, Ring 3 Smestad og Lysaker.

Statens vegvesen oppfordrer til å velge andre reisemåter og planlegge reiser utenom tidspunktene for anleggsarbeidene.

Tips oss illustrasjon

Har du tips til oss?

Send oss informasjon, bilder eller video

Read Entire Article