Atlético-treneren advarte mot Glimt-profil: – Deres beste spiller

2 hours ago 1



Atlético Madrid-trener Diego Simeone peker på Jens Petter Hauge som Bodø/Glimts viktigste og beste spiller foran gigantmøtet i mesterligaen onsdag.

Simeone møtte til pressekonferanse i Madrid dagen før Glimt er motstander i den siste kampen i ligafasen.

Der fikk argentineren en rekke spørsmål om eget lag, men få om de norske gjestene. På et tidspunkt ble imidlertid Glimt et tema.

Da pekte Simeone på at tirsdagens bortelag har levert en rekke gode prestasjoner tidligere i turneringen og således må tas på alvor. Seieren mot Manchester City var én av dem.

– Det er samtidig ikke bare seieren mot Manchester City, men måten de har prestert. De har hatt noen veldig vanskelige kamper, men har likevel spilt veldig bra på bortebane, sa Simeone.

Han understreket at han syns Glimt er et teknisk begavet lag.

– De presterte veldig bra i Dortmund, de slo City, de vet hva de vil, med veldig raske overganger når de finner sin nummer 10 (Hauge), som er deres beste spiller, fortsatte han. (NTB)

Read Entire Article