Bekreftet: Ange Postecoglou blir ny Nottingham Forest-manager

7 hours ago 2



  • 9. september 2025 kl. 14:16

    Bekreftet: Ange Postecoglou blir ny Nottingham Forest-manager

    Tidligere Tottenham-manager Ange Postecoglou blir Nuno Espirito Santos etterfølger i rollen som manager i Nottingham Forest.

    Det bekrefter Premier League-klubben i sine mediekanaler.

    60-årige Postecoglou har vært uten jobb siden han fikk sparken i Tottenham i juni.

    Før han ble hentet til Tottenham ledet han skotske Celtic, japanske Yokohama F. Marinos og det australske landslaget.

    I Nottingham erstatter han Nuno Espírito Santo, som til tross for en fantastisk fjorårssesong ikke fikk fortsette som Nottingham-manager. Bakgrunnen skal ha vært splid med ledelsen i klubben.

    Avskjedigelsen ble bekreftet natt til tirsdag.

    Nottingham har innledet sesongen med en seier, en uavgjort og et tap. Lørdag venter Martin Ødegaards Arsenal. (NTB)

    Ange Postecoglou med applaus.

    Foto: AFP
  • 9. september 2025 kl. 13:51

    Medaljekandidat Juel mister VM

    Ryggproblemer gjør at verdenscupvinner Jonas Juel må trekke seg fra VM i roing, melder VG.

    – Veldig, veldig kjipt, sier Juel til avisen om skaden.

    Juel overrasket med tredjeplass da han debuterte i singlesculler i verdenscupen i midten av juni. Han fulgte opp med en ny tredjeplass to uker senere og vant dermed verdenscupen sammenlagt.

    Sesongens høydepunkt, VM i Shanghai, går derimot uten 26-åringen. Han fikk brått store ryggsmerter og blir ikke klar for å konkurrere i tide.

    – Vi har kanskje forhastet prosessen for at dette skulle gå mot alle odds. Men kroppen har sagt ganske tydelig fra om at den ikke er klar, sier roeren.

    – Jeg hadde et realistisk mål om å være i A-finalen i VM og et ambisiøst mål om å ta medalje, legger han til. (NTB)

    en mann med hvit skjorte

    Foto: Fredrik Varfjell / NTB
  • 9. september 2025 kl. 13:49

    Høgh tilbake i trening foran viktige Glimt-kamper

    Det har vært usikkerhet knyttet til skadesituasjonen til Bodø/Glimt-spiss Kasper Høgh.

    Tirsdag publiserte klubben bilder av dansken på treningsfeltet.

    Høgh pådro seg en skade mot slutten av forrige eliteseriekamp mot Sandefjord, med Glimt har vært ordknappe om omfanget.

    Det er fortsatt ikke sikkert når Høgh er kampklar, men Glimt har publisert bilder av spissen i aktivitet på trening. Teksten som følger bildene, lyder «Opptreninga er i gang».

    Glimts neste kamper er mot Kristiansund (12. september), Mesterliga-åpningen mot Slavia Praha (17. september) og Rosenborg (21. september).

    På overgangsvinduets siste dag hentet Bodø-klubben inn Ola Brynhildsen på lån. Han er et alternativ på topp for en eventuelt skadet Høgh. (NTB)

    en mann i gul skjorte

    Foto: Mats Torbergsen / NTB
  • Read Entire Article