Byåsen-kvinnene tapte kampen i sluttsekundene i sesongpremieren mot Tertnes.
Stian Wallum
Publisert: 31.08.2025 21:05 | Oppdatert: 31.08.2025 21:23
Håndballsesongen startet med en thriller av en håndballkamp i Kolstad Arena. Byåsen Elite og Tertnes Elite fulgte hverandre som skygger helt fram til sluttsignalet.
Gjestene fra Bergen ledet 19–18 ved pause og vant til slutt 32–31.
– Herlig nerve i kampen, uttalte kommentatorene i den tv-sendte åpningskampen i Rema 1000-ligaen for kvinner.
Byåsens Mathea Enger var toneangivende og scoret i kampens siste minutt, men det holdt ikke.
15 sekunder før kampslutt satte nemlig Tertnes’ Birgitte Karlsen Hagen ballen i mål og bergenserne vant dermed 32–31.
– Veldig kjedelig
Enger ble toppscorer på Byåsen med åtte mål. Hun var skuffet etter at poengene glapp i sluttsekundene.
– Akkurat nå synes jeg det er veldig kjedelig. Jeg håpet vi skulle klare å ta to poeng. Det er surt, men det er mye bra å ta med seg i denne kampen, sier Enger til Adresseavisen.
– Er du fornøyd med egen innsats?
– Det er godt å få en god start, men det hjelper ikke når vi går på ettmålstap. Da er det ikke så lett å se det positive.
– Hvorfor glipper poengene?
– Vi klarer ikke å få styr på marginene. I sluttsekundene så mister vi det litt i ankomsten på det siste avgjørende angrepet. Vi bli stressa og så tar vi en hasteløsning, og det fungerer sjelden, sier toppscoreren.