Casper Ruud videre i storturnering i Monaco

10 hours ago 2



7. april 2026 kl. 14:13

Tidligere Arsenal-stjerne la opp på dagen

Tidligere Arsenal-spiller og Wales-kaptein Aaron Ramsey gir seg med fotball i en alder av 35 år.

Det opplyser midtbanespilleren i et innlegg i sosiale medier tirsdag.

Ramsey, som tilbrakte over et tiår i Arsenal, spilte også for klubber som Juventus, Nice og Cardiff. Han har nå vært uten klubb siden han forlot det mexicanske laget Pumas på slutten av fjoråret.

Etter å ha spilt den siste av totalt 86 landskamper i 2024, ble Ramsey vraket i troppen til VM-omspillskampen mot Bosnia-Hercegovina nylig. Årsaken ble oppgitt å være en kombinasjon av skader og begrenset spilletid i klubbfotballen.

Tapet mot Bosnia-Hercegovina satte en stopper for veteranens drøm om å runde av karrieren med sommerens VM-sluttspill.

– Dette har ikke vært en enkel avgjørelse å ta. Etter mange overveielser har jeg bestemt meg for å legge opp, skriver Ramsey på Instagram.

Deretter takker han spesielt det walisiske landslaget for følget.

– Det har vært et privilegium for meg å aksle den walisiske drakten og oppleve så mange utrolige øyeblikk i den. Det ville ikke vært mulig uten den utrolige innsatsen fra alle managerne jeg har spilt under og alle ansatte som har hjulpet meg på mange måter, skriver den tidligere Arsenal-stjernen.

35-åringen takker også sine mange arbeidsgivere i klubbfotballen. (NTB)

Fotballspiller Aaron Ramsey feirer etter scoring. Han bærer en hvit drakt med nummer 10. Andre spillere i hvitt er synlige i bakgrunnen. Publikum sitter på tribunene. (Bildebeskrivelsen er laget av en KI-tjeneste)

Foto: Roman Koksarov / AP,NTB
Read Entire Article