Dagbladet anmelder sikkerhetssjef etter Ødegaard-bryllup

5 hours ago 8



25. juni 2025 kl. 10:14

Bergsvand ute av EM-troppen med smerter: – Kritisk

Guro Bergsvand har smerter og deltar ikke i EM for Norges fotballkvinner. Marthine Østenstad erstatter Brighton-spilleren i troppen.

Det opplyser NFF onsdag.

– Det er synd for det norske laget. Bergsvand har vært en av de mest stabile og stødige og har på en måte vært en del av en bakre femmer som har vært mer eller mindre klink på laget. Hun og Harviken har vært det foretrukne stopperparet. Det er kritisk for Norge at hun ikke er med, sier NRKs fotballekspert Kristoffer Løkberg.

Brann-spiller Østenstad har vært et fast innslag i troppene til landslagssjef Granger, men fikk i utgangspunktet ikke plass i EM-troppen. Hun var en fire som hadde status som reserver og treningsspillere.

– Det er helt naturlig at hun kommer inn. Så får vi håpe at hun rister av seg skuffelsen over å først ikke bli tatt ut, sier Løkberg.

Norge skal møte vertsnasjonen Sveits, Island og Finland i gruppespillet. Første kamp spilles mot sveitserne 2. juli i Basel. (NTB)

Guro Bergsvand etter tapet mot Frankrike

Foto: Vegard Grøtt / Bildbyrån
Read Entire Article