På Romssa Arena leder han nok ei økt med Gutan. Jørgen Vik er ofte en av de siste som rusler mot garderoben. Han tar gjerne litt ekstra med enkeltspillere. Eller en prat mann til mann.
Lørdag kan TIL ta sin fente strake seier i eliteserien med tre poeng mot Vålerenga i Oslo.
– En tøff bortekamp. Vi møter et Vålerenga-lag som har vært ganske gode på sensommeren, sier Jørgen Vik til NRK.
Vil ikke snakke tabell
Han blir nå etter hver serierunde pepret med spørsmål om medaljekamp og spill i Europa neste sesong. Ingen lag har tatt flere poeng enn TIL de siste 18 serierundene.
Og avstanden ned til Rosenborg er 11 poeng. Med seier mot VIF vil TIL passere Brann og klatre opp til bronseplass – før Brann og Viking møter i Stavanger søndag.
Alexander Warneryd jubler sammen med Leo Cornic etter 3-1-scoringen mot Strømsgodset sist helg. Svensken sa etter kampen at han ikke hadde studert tabellen så nøye.
Foto: Rune Stoltz Bertinussen / NTBMen Vik påstår han ikke leser tabellen. Eller tenker på verken medaljer eller spill i Europa neste sesong.
Der forklarer han slik:
– Det har ingenting å si for oss. Det vi kan gjøre noe med, er det vi gjør hver dag på treningsfeltet. Vi sørger for at vi stiller tøffe krav til oss sjøl og til hverandre, sånn at vi blir bedre. Og med de tingene vi tror blir viktige inn mot kamper. Det er det som er det styrende. Det handler ikke om målsettinger her og der, eller hvor man er på tabellen. Det handler om prosess, og da legger vi alt i potten der, sier Vik.
Inspirert av Bodø/Glimt
Han åpner også om at dette er noe de har hatt møter om internt.
– Det har vi snakka om over flere år. Og det snakker vi om kontinuerlig – for å minne hverandre på hva som er viktig. Vi må også minne nye spillere på det. Og vi må minne klubben på det innimellom. Det er en kontinuerlig prosess som aldri stopper, sier Vik
TIL har tatt fire poeng fra Bodø/Glimt denne sesongen. Og lært av hvilket fokus Glimt har på utvikling.
Foto: Mats Torbergsen / NTB– Er det noe dere har lært av Bodø/Glimt? For Glimt har jo de samme prinsippene. Eller hvordan henger det sammen?
– Både òg. Jeg tror vi har hentet inspirasjon fra Glimt. Samtidig, for min egen del, så er riktig fokus det som er driveren bak det vi holder på med. Det er jo prosessen, og det handler ikke om hvor man er akkurat nå, men om hvor man vil gå. Å få et lag, og spillere, til å bli bedre. Det er det som er min driver, og det er det som er spillerne sine driver også. Det er ikke om man er inne der eller der eller der. Det handler rett og slett om å leve i nuet. Og bruke hver dag til å bli enda litt bedre. Og så tror jeg det ligger bra latent hos mange av våre ledere på banen og utfor banen, slutter Jørgen Vik.
Publisert 03.10.2025, kl. 05.33 Oppdatert 03.10.2025, kl. 05.37





















English (US) ·