Etter å ha lest Jan Egil Svendsens leserinnlegg angående livet som lokalpolitiker, så ønsker vi i Farsund Frp rette opp direkte faktafeil som Svendsen og INP serverer. Når han påstår at Frp er for norsk EU-medlemskap så er det i beste fall uvitenhet og i verste fall direkte løgn.
I Frp sitt program fra 21-25 står det vedtatt at Frp skal arbeide mot norsk medlemskap i EU! Videre står det i foreslått partiprogram for 25-29 nøyaktig det samme og det står også tydelig at Frp ønsker at Norges handel med EU skal styres gjennom EØS-avtalen, men deler av EØS-avtalen bør reforhandles og forbedres for å ivareta norske interesser.
Livet som (lokal)politiker
Åpen
Dette er stikk i strid med hva Svendsen serverer i sitt leserinnlegg til avisen. Det er samtidig veldig forunderlig at Svendsen forteller at INP har plukket «det beste fra alle» partiprogram. Er det slik at Svendsen her påpeker at INP ikke har egen politikk, men tenker at man bare plagierer saker og politikk fra andre i stedet for å jobbe selvstendig med sin egen utformede politikk?
Det er vrient å kunne se INP som en seriøs kandidat å stemme på ved et valg når de går ut med direkte usannheter angående andre partier i landet. Skal man som politiker først kritisere andre partier så burde kritikken i det minste være sannferdig og riktig.
Det er vrient å kunne se INP som en seriøs kandidat å stemme på ved et valg når de går ut med direkte usannheter angående andre partier i landet.
Vi i Farsund Frp kan ikke sitte og se på at andre politikere snakker om en politikk vi skal føre, men som ikke stemmer overens med virkeligheten. Så her må vi si tydelig i fra hva Frp står for, og vår politikk er tydelig på at vi IKKE ønsker Norge inn i EU!
Toni Helvig,
leder Farsund Frp
Kim Salvesen,
nestleder Farsund Frp