Dømt til 21 års fengsel for rundt 300 voldtekter av stedatter

12 hours ago 1



I fjor høst ble en mann dømt til 21 års fengsel for overgrep mot datteren sin i Follo og Nordre Østfold tingrett.

Nå har Eidsivating lagmannsrett opprettholdt dommen. Retten legger til grunn at stedatteren ble voldtatt rundt 300 ganger gjennom en periode på åtte og et halvt år.

Voldtektene mot stedatteren startet da hun akkurat var fylt åtte år. Jentas mor er dømt til tre år og ti måneders fengsel for mishandling.

– Vi er tilfredse med at retten har fulgt oss på både skyld- og straffespørsmålet. Dommen er i tråd med påtalemyndighetens påstand i retten. Dette er en svært alvorlig sak, og det gjenspeiles nettopp i utmålingen av straffen, skriver politiadvokat Pia Sofie Reppen i en e-post til NRK.

Read Entire Article