Drømmestart på EM-kvalifiseringen for G19 – knuste Kosovo

2 weeks ago 21



  • 8. oktober 2025 kl. 17:48

    Egersunds anke tas til følge – får omkamp i cupen

    Egersund leverte en protest på cupkampen mot Lyn, som endte med at Oslo-laget vant 1-0.

    Seiersmålet kom etter en situasjon hvor dommeren berørte ballen i forkant, men likevel lot spillet gå videre.

    Egersund la inn en protest, men doms- og sanksjonsutvalget tok den ikke til følge.

    Klubben anket avgjørelsen, og nå har ankeutvalget besluttet at kampen skal spilles på nytt.

    Det kommer fram på Norges Fotballforbunds hjemmesider.

    «Ankeutvalget konkluderer med at det foreligger en «grov feil ved dommerens praktisering av regelverket», og at det er «overveiende sannsynlig» at feilen har påvirket kamputfallet», står det.

    Ankerutvalgets vurdering er enstemmig.

    En gruppe menn i gule skjorter

    Foto: Terje Bendiksby / NTB
  • 8. oktober 2025 kl. 17:27

    Drømmestart på EM-kvalifiseringen for G19 – knuste Kosovo

    Det norske G19-landslaget åpnet EM-kvalifiseringen med en 4-0-seier over Kosovo.

    Norge trengte en drøy time på å trenge gjennom Kosovo-forsvaret. Kaptein Alexander Røssing-Lelesiit, som til daglig spiller i Hamburg, sendte Norge i ledelsen.

    Tromsø-utleide Sean Nilsen-Modebe doblet ledelsen i det 82. minutt, før Røssing-Lelesiit økte til 3-0 fra straffemerket to minutter før fulltid.

    På overtid ble også Nilsen-Modebe tomålsscorer.

    Norge møter Armenia lørdag og Tyskland tirsdag. De to første lagene i gruppen taar seg til eliterunden, der det skal gjøres opp om sju plasser til EM-sluttspillet.

    to menn som spiller fotball

    Foto: TERESA KROEGER / Reuters / NTB
  • 8. oktober 2025 kl. 16:58

    Ellevill norsk spurt i G17-kvalifiseringen: 1-3 ble til seier 4-3 for Tore André Flos gutter

    Norge var i ferd med å tape for Belarus i kvalifiseringen til G17-EM i fotball, men 1-3 ble til seier 4-3 med tre norske mål fra det 89. minutt.

    Stabæk-spiller Abel Cedergren scoret reduseringsmålet til 2-3 på straffespark og satte også inn vinnermålet i det fjerde tilleggsminuttet.

    I mellomtiden hadde innbytter Patrik Tørset Johnsen fra RB Leipzig scoret utligningsmålet for Tore André Flos lag.

    Flo var selv med på noen mirakuløse vendinger, som da han i 1998 scoret utligningsmålet og skaffet straffesparket som ga seier mot Brasil i VM-sluttspillet i Frankrike. Likevel spørs det om han har vært med på en så vill vending som onsdag.

    Kvalifiseringen fortsetter mot Moldova lørdag, mens vertslaget Belgia venter tirsdag. (NTB)

    En gruppe mennesker som spiller fotball

    Foto: Javad Parsa / NTB
  • Read Entire Article