Får ny toppjobb

5 hours ago 8



Kristian Dahl tar over for Frode Moen som leder av Olympiatoppen Midt-Norge.

Kristian Dahl vil i juni ta over som ny leder av Olympiatoppen Midt-Norge. Foto: Terje Pedersen/NTB
  • Johannes Strand

    Johannes Strand

Publisert: 13.05.2025 13:43

Etter å ha vært leder og fagperson i over 18 år, ga Frode Moen seg som toppsjef i midten av mars.

– Jeg har i flere år kjent på at jeg har sprunget fra det ene til det andre døgnet rundt, og jeg har forstått at jeg ikke kan holde på slik lenger, uttalte Moen til Adresseavisen.

Les også

Toppsje­fens exit: – Det håper jeg blir tatt tak i

Nå er erstatteren på plass: Kristian Dahl fra Nardo.

– Han har bred ledererfaring fra Forsvaret, fra videregående skole og fra idretten. Han står veldig trygt i en tidsriktig, verdibasert lederpraksis, som har vært et viktig kriterium for Olympiatoppen, sier Erik Eide til Adresseavisen, leder av Olympiatoppens regioner.

– Kristian er en leder med sterke relasjonelle egenskaper. Det vil bli en styrke for teamet som holder til i Granåsen og på Steinkjer. Han har også god innsikt i den videregående skolen, som er en viktig aktør for yngre utøvere i Trøndelag, fortsetter Eide.

Les også

Ut mot Olympia­toppen: - Det enkleste er bare å holde kjeft

Dahl uttaler følgende om sin nye toppstilling:

– Jeg takker for tilliten og gleder meg til å komme i gang. Olympiatoppen Midt-Norge har vært en verdifull samarbeidspartner for meg siden jeg startet på Topptrenerutdanning i 2007. Som leder vil jeg ha fokus på fellesskap og ærlighet, i teamarbeid internt, i relasjonsarbeid eksternt og i samarbeid med utdanningssektoren. Jeg vil jobbe for at alle skal bli lyttet til og ivaretatt, i Olympiatoppens prosesser. Jeg ser frem til å bli en del av teamet sentralt som jobber med å utvikle Olympiatoppen videre.

Han starter i jobben allerede 1. juni. Dahl har frem til nå vært ansatt i Norges Skiforbund, som trener for juniorlandslaget i langrenn. Dette laget legges ned i vår. Han har også i mange år vært lærer ved Heimdal videregående skole i Trondheim, og var i sin tid kombinertutøver.

Adresseavisen kommer tilbake med mer.

Read Entire Article