Flere timer etter Lotto-trekningen har vinnerne fortsatt ikke fått beskjed

2 weeks ago 19



Lotto-trekningen ble gjennomført til tiden påskeaften, men på grunn av tekniske problemer er premiene klokken 22 ennå ikke synlige for vinnerne.

Programleder Halat Sophie Askari informerer NRKs seere direkte om tekniske problemer rett etter at Lotto-trekningen skulle vært gjennomført. Foto: NRK / skjermfoto / Handout / NTB

Oppdatert: 10 minutter siden

– Lotto-trekningen er gjennomført slik den skal, og vi har gjennomført en gyldig supertrekning, skrev pressevakt Anne Marit Sletten i Norsk Tipping i en melding til NTB klokken 20.07.

Trekningen ble gjennomført klokken 18.45, men ved 22-tiden har ennå ingen nyslåtte millionærer fått beskjed om at de har vunnet.

– Vinnerfilene overføres inn i kundebasen vår nå, men prosessen går sakte. Vi regner med at prosessen vil være ferdig innen søndag formiddag, og vinnerne vil da kunne se premiene sine i appen og på web, skriver Sletten like før klokken 22.

Forsinkelsen skyldtes at selve spillmotoren hang, slik at Norsk Tipping ikke fikk koblet trekningstallene og -rekkene til kundene i databasen.

Denne lørdagen var det også supertrekning, der 50 spillere får en million kroner selv om de ikke har sju rette tall. Disse vinnerne vil bli oppringt i løpet av søndag.

Publisert: lørdag 19. april 2025 kl. 22:01 Oppdatert: 10 minutter siden

Read Entire Article