Flygende hollender sørget for full Tottenham-jubel – er toppscorer i klubben

5 hours ago 1



Micky van de Ven ble et mareritt for Everton i Premier League søndag. Nederlenderen viste i 3-0-seieren at han kan mer enn å løpe fort.

Micky van de Ven herjet for Tottenham. Foto: Peter Byrne/PA via AP / NTB

Publisert: 26.10.2025 19:43

Van de Ven har gjort seg kjent for å være en av ligaens raskeste forsvarsspillere. På bortebane søndag lot han imidlertid i første rekke hodet snakke.

19 minutter var spilt da 24-åringen steg til værs etter en dødball og stanget gjestene i ledelsen. Scoringen var forsvarsstjernens andre i ligaen denne sesongen, og det skulle kommer mer.

Først fikk imidlertid Everton et mål annullert etter at Iliman Ndiaye sperret Tottenham-keeper Guglielmo Vicario da han skulle forsøke å avverge en heading fra Andy O'Brien.

Vertene var relativt tannløse før pause, mens Tottenham kom til flere sjanser. Langt inne i overtiden kom nesten en reprise av mål nummer én.

Et hjørnespark fra Pedro Porro fant hodet til van de Ven, som økte egen scoringsfasit til tre i Premier League denne sesongen. Ingen i Tottenham har flere.

Pape Matar Sarr fastsatte resultatet til 3-0 like før slutt.

Seieren betyr at Thomas Franks mannskap er nummer tre på tabellen etter ni spilte kamper. Opp til Arsenal på topp skiller det fem poeng.

Read Entire Article