Full restaurant hver dag og fire motorsykler: – Alle kan bruke mitt energitips! sier 70-åringen

2 days ago 19



Fullsatt restaurant – fra første dag! Og står han ikke på kjøkkenet, drønner eieren gjerne rundt på motorsykkel. Hvorfor velger en 70-åring å ha 14 timers arbeidsdag? Hva er hemmeligheten hans?

– Min Harley-Davidson skal få nye bremser. Denne låner jeg av kona, presiserer mat- og MC-entusiasten. Bak restauranten har eieren og kubikk-pendleren fast parkeringsplass. Foto: Charlotte Førde Skomsøy

Publisert: 30.04.2025 06:00

Et brøl. Et brum. Et lykkelig smil: Midt på Skillebekk gasser Sergio Barcilon Costell opp 900 kubikk, foran sin egen restaurant. Den heter Hos Thea. Der er alle bord bortbestilt. Hver dag. I morges begynte eieren ved 9-tiden, forteller han:

– Nå har jeg filetert et par kasser fisk. Jeg må gjøre det før de andre kommer, filetering krever plass. Jeg kan ikke si at jeg elsker å rense fisk. Det jeg elsker, er å se at gjestene gleder seg over maten. Sånn har jeg hatt det siden jeg var 23 og startet restauranten Norberto på Majorstuen.

Les hele saken med abonnement

Read Entire Article