Ghislaine Maxwell i intervju: – Det finnes ingen Epstein-liste

3 hours ago 1



Jeffrey Epsteins tidligere kjæreste, Ghislaine Maxwell, benekter at det finnes en hemmelig klientliste. Hun avviser også å ha sett president Trump oppføre seg upassende.

Ghislaine Maxwell ble dømt til 20 år i fengsel for å ha hjulpet sin daværende kjæreste Jeffrey Epstein. Foto: John Minchillo / AP / NTB

Publisert: 23.08.2025 07:45

– Jeg var aldri vitne til at presidenten oppførte seg upassende på noen måte. Presidenten gjorde aldri noe upassende mot noen. I den tiden jeg var sammen med ham, oppførte han seg som en gentleman på alle måter, sa Maxwell i avhøret med justisdepartementet som ble offentliggjort fredag.

Intervjuet som visejustisminister Todd Blanche gjorde med Maxwell over to dager i slutten av juli, handlet om hennes tidligere kjæreste Jeffrey Epstein.

Den tidligere sosietetskvinnen og ekskjæresten til Jeffrey Epstein soner en dom på 20 år etter at hun i 2021 ble funnet skyldig i menneskehandel ved å skaffe mindreårige jenter til Epstein.

Den velstående finansmannen og dømte seksualforbryteren var også anklaget for menneskehandel med mindreårige da han tok sitt eget liv i fengsel i New York i 2019. Han hadde erklært seg ikke skyldig, og saken ble henlagt etter hans død.

Avviser utpressing

Det har sirkulert mange rykter om at Epstein hadde en hemmelig liste over klienter som betalte for sex med mindreårige, og at han brukte listen til utpressing.

Det avvises av hans tidligere kjæreste i intervjuet:

Hun sier her at hun ikke kjenner til noen utpressing.

Donald Trump er en av en rekke kjente personer som er blitt satt i forbindelse med Epstein og Maxwell.

I intervjuet sier hun at hun trolig møtte ham for første gang i 1990, men at hun ikke husker å ha møtt ham siden midten av 2000-tallet.

Maxwell sier hun heller aldri har sett tidligere president Bill Clinton oppføre seg upassende.

I intervjuet som nå er offentliggjort, forklarer hun seg også om Epstein og sitt eget forhold til prins Andrew og kaller opplysningene om at han skal ha hatt sex med en mindreårig jente i hennes hjem, for ufattelige og umulige.

Søker benåding

Maxwell søker nå benådning fra Trump og er blitt beskyldt for å lyve for de føderale myndighetenen.

Jeffrey Epstein-saken har skapt store problemer for president Donald Trump.

Under valgkampen i fjor lovet Trump å legge frem Epsteins såkalte kundeliste. Presset mot Trump-administrasjonen har økt den siste tiden, fordi mange mener de har brutt løftet om å legge frem alt i Epstein-saken.

I juli gikk justisdepartementet ut med at de planla et møte med henne.

Read Entire Article