Halvorsen og Reitan godt med i Skottland

21 hours ago 5



8. august 2025 kl. 18:08

Kristoff vant i Arctic Race - første seier på et halvt år

Alexander Kristoff (38) er inne i sine siste måneder som sykkelproff og jakter febrilsk på proffseier nummer 100.

I februar tok han årets første seier og proffseier 97 da han vant en etappe i Ruta del Sol, men siden har det vært seierstørke for rogalendingen.

Fredag lyktes det igjen for veteranen, etter et glimrende opptrekk fra lagkameratene i Uno-X på den andre etappen i Arctic Race of Norway.

Ut av den siste svingen hadde Kristoff en stor luke og vant til slutt i overlegen stil foran Tom Van Asbroeck og det norske talentet Karsten Larsen Feldmann.

Dermed er proffseier nummer 98 i boks for Kristoff.

– Gutta leverte veldig bra. All ære til dem. Jeg er god til å få mye ut av laget. I dag gjorde de akkurat som de fikk beskjed om, så da kan jeg ikke be om mer, sier Kristoff til TV 2.

– Det blir 100 før han legger opp. Det gjør det, sier lagsjef Thor Hushovd til TV 2.

Corbin Strong leder rittet sammenlagt, med Kristoff på samme tid. Rittet avsluttes søndag.

en person som bruker hjelm og solbriller

Foto: Fredrik Varfjell / NTB
Read Entire Article