Det ble fullt munnhoggeri da USAs utenriksminister Pam Bondi møtte til høring i Representantenes hus.
Publisert 11.02.2026 23:14 Sist oppdatert 36 minutter siden
Stemningen ble opphetet da USAs justisminister Pam Bondi møtte til høring i Representantenes hus for å diskutere håndteringen av Jeffrey Epstein-dokumentene onsdag.
Bondi innrømte få dager tidligere en feil i håndteringen av Jeffrey Epstein-dokumentene, og justisdepartementet måtte trekke tilbake deler av materialet som ble publisert i den siste runden der nye Epstein-filer ble sluppet.
Det siste filslippet rammet noen av ofrene for overgrepsnettverket, som opplevde at deres navn plutselig ble offentliggjort for verden.
Ville ikke beklage
Under høringen ønsket ikke USAs justisminister å snu seg mot Epstein-ofrene som satt bak henne for å beklage. Det skriver The Guardian.
Bondi unngikk også å svare direkte på kritikk om de feilaktige publiseringene av usensurerte bilder og navn på overgrepsofrene. Noen av spørsmålene ble av justisministeren avfeid som «teater» og «latterlige».
«Avdanket, taper-advokat»
Spesielt hssig ble det mellom justisministeren og demokratenes topprepresentant i komiteen, Jamie Raskin.
Bondi kalte blant annet Raskin en «avdanket, taper-advokat». Raskin uttalte på sin side at han mener justisministeren driver en dekkoperasjon i departementet og tar parti med gjerningsmennene i Epstein-saken.
Under høringen forsvarte hun også president Donald Trump, og anklaget demokratene for å ville avlede oppmerksomheten vekk fra alt det positive presidenten har gjort.





English (US)