Kerley bryter tausheten etter pågripelsen: – Denne opplevelsen tok meg på senga

5 hours ago 6



Den amerikanske sprinteren Fred Kerley ble arrestert i Miami torsdag, skriver det kjente friidrettsnettstedet Lets Run.

Søndag kom Kerley med en uttalelse på sosiale medier, for første gang etter pågripelsen.

– Jeg ble ikke arrestert for å ha begått en forbrytelse – jeg ble arrestert for å ha stått opp for mine juridiske rettigheter, skriver Kerley.

Sprinteren skriver også at at han ikke ville snakke med politiet uten advokat.

– Denne opplevelsen tok meg på senga, men jeg er fortsatt fullt forpliktet til å renvaske mitt navn og samarbeide med relevante parter for å løse saken, fortsetter han.

Kerley, som blant annet tok OL-bronse i Paris i fjor sommer, skulle delta i stevnet Grand Slam Track, men havnet i en konfrontasjon på utøverhotellet og ble tatt med til Broward County Jail.

Arrangøren bekreftet arrestasjonen overfor Lets Run, og skrev også at Kerley ikke deltok i stevnet denne helgen.

De sa også at saken er under etterforskning og ytterligere spørsmål må rettes til politiet.

I politirapporten, som Lets Run har fått tilgang på, hevder eks-kjæresten til Kerley, Alaysha Johnson, at Kerley slo henne i ansiktet med knyttet neve.

Read Entire Article