Den 39 år gamle ukrainske kvinnen som var etterlyst via Interpol i forbindelse med et bombeattentat i Monaco, er drept i hjemlandet.
Ifølge Ukrainas riksadvokat ble kvinnen skutt og drept av en agent fra Ukrainas militære etterretningstjeneste (HUR), sammen med en annen mistenkt i saken. Ytterligere detaljer er ikke kjent.
Kvinnen var mistenkt for å ha plassert bomben som 29. juni eksploderte ved en boligblokk i Monaco.
Tre personer ble såret i angrepet, som skal ha vært rettet mot den ukrainske oligarken Vadym Jermolajev. Både han, samboeren og den 13 år gamle datteren hans ble såret i angrepet.
Ifølge AFP har Ukraina tidligere innført sanksjoner mot Jermolajev fordi han angivelig har drevet forretningsvirksomhet på den russisk-annekterte ukrainske Krym-halvøya.
Kvinnen var bosatt i Tyskland, der politiet gjennomsøkte boligen hennes. Ifølge flere medier skal det ha blitt gjort funn i boligen som er overlevert til politiet i Monaco.
Ifølge den franske avisa Le Parisien hadde kvinnen kjente forbindelser til organisert kriminalitet, men detaljer er ikke kjent.
Publisert: 07.07.26 kl. 13:06Oppdatert: 07.07.26 kl. 13:08
2 hours ago
1






English (US)