Mandag 28. april kl. 06:17
- Nord-Korea bekrefter at de har sendt soldater for å kjempe for Russland i krigen mot Ukraina. Soldatene har kjempet i Kursk, melder landets statlige nyhetsbyrå.
- Ukrainas president Volodomyr Zelenskyj mener Russland prøver å lure USA og andre land for å fortsette krigen, og hevder det ikke finnes tegn til reelle forberedelser til våpenhvile fra russisk side.
- En russebuss ble stanset av politiet i Enebakk natt til mandag med for mange passasjerer. Sjåføren, en svensk kvinne i 30-årene, mistet førerkortet og blir anmeldt for forholdet.
- Tre personer er pågrepet etter en voldshendelse på Grønland i Oslo natt til mandag. Politiet har blant annet beslaglagt en hammer og en kniv på stedet.
- Arne Slot hylles etter å ha ledet Liverpool til Premier League-triumf i sin første sesong som manager. – Han har vært eksepsjonell, sier tidligere Liverpool-spiller Daniel Sturridge.
- Minst elleve personer er bekreftet døde etter at en bil kjørte inn i en folkemengde under en festival i Vancouver, Canada søndag. En mann i 30-årene er så langt siktet for åtte drap. De drepte var mellom fem og 65 år gamle, opplyser politiet.
- Rettssaken mot den tiltalte friidrettstreneren Gjert Ingebrigtsen fortsetter mandag, og dagen er satt av til kona Tone Ingebrigtsens vitnemål. Hun er kalt inn som vitne, men har ikke plikt til å avgi forklaring.