Medier: Aaron Ramsey ferdig etter hundens forsvinning

9 hours ago 3



Pumas har avsluttet kontrakten med den walisiske fotballstjernen, ifølge flere medier.

Aaron Ramsey med hunden Halo. Foto: Skjermdump / @aaronramsey på Instagram
  • Sindre Espe, VG

    Sindre Espe, VG

Publisert: 01.11.2025 02:08

Aaron Ramsey skal ha forlatt Mexico og reist hjem til familien sin i Europa etter at hunden hans, Halo, forsvant sporløst 9. oktober.

Den tidligere Arsenal-stjernen og klubben Pumas UNAM skal ha blitt enige om å terminere kontrakten, melder blant andre AS México.

Ramsey spilte 369 kamper for Arsenal mellom 2008 og 2019, før han gikk gratis videre til Juventus. Foto: Adam Davy / Pa Photos / NTB

Beaglen Halo ble borte 9. oktober fra et hundepensjonat i San Miguel de Allende i den meksikanske delstaten Guanajuato.

Ifølge BBC tilbød Ramsey en dusør på 20.000 dollar – tilsvarende rundt 232.000 norske kroner – for informasjon som kunne føre til at hunden kom til rette.

I dagene etter forsvinningen stilte mange lokale opp for å hjelpe. Folk ble sett gående rundt i gatene i San Miguel de Allende med plakater festet på seg, i håp om å bidra til å finne hunden:

https://www.instagram.com/reel/DQCtYV-EbL3/?utm_source=ig_web_copy_link&igsh=MzRlODBiNWFlZA==

På sosiale medier har Ramsey delt sin frustrasjon og fortvilelse:

«Hva jeg ville ha gjort for å holde deg en siste gang, Halo» skrev han for en uke siden på Instagram.

Hendelsen gikk sterkt inn på 34-åringen, som skal ha blitt så preget at han sluttet å møte opp på trening. Som en konsekvens bestemte Pumas-ledelsen seg for å avslutte kontrakten, som opprinnelig skulle strekke seg til juni 2026.

Klubben vil imidlertid vente med å kunngjøre bruddet offisielt til sesongen er over, av respekt for spillerens karriere.

I starten av juli ble Ramsey presentert som Pumas-spiller. Foto: Fernando Llano / AP / NTB

Ramsey gikk gratis til Pumas i sommer etter å ha avsluttet sin andre periode i barndomsklubben Cardiff City. I den meksikanske klubben har han kun spilt seks kamper og scoret ett mål. Hans siste opptreden kom den 28. september i et tap mot América.

Tidligere i karrieren spilte Ramsey elleve sesonger for Arsenal, der han vant FA-cupen tre ganger.

Deretter gikk ferden videre til Juventus, hvor han ble seriemester i Serie A. Før han vendte hjem til Cardiff City, hadde han også en sesong i franske Nice.

Den walisiske landslagsspilleren står med 86 landskamper og ble nylig tatt ut i troppen igjen etter 13 måneders fravær. Han måtte imidlertid trekke seg på grunn av skade.

Read Entire Article