26 år gamle Nora Sanness holdt unna for Kristin Austgulen Fosnæs og ble norsk mester på 30 kilometer i fri teknikk under ski-NM del to på Lygna.
Kjelsås-løperen var i tet fra start til mål, og medisinstudentens seige krefter holdt helt til mål på Lygna. Hun slo Fosnæs med 16,9 sekunder.
Sanness har sin styrke i de lange løpene i fri teknikk, og slik sett var ikke denne seieren så overraskende. Tidligere i sesongen tok hun bronse på 20-kilometeren i skiathlon under ski-NM del én i Steinkjer.
Sanness slo seg inn i landslaget foran denne sesongen, men har ikke helt fått det til å stemme, og det er usikkert om hun får fornyet kontrakt med landslaget foran kommende sesong.
Kristin Austgulen Fosnæs var en sliten jente etter NM-løpet og sesongavslutningen.
– Dette var hardt altså. Tremil er seigt, men dette var slitsomt og det var veldig deilig å komme i mål, sa Fosnæs til TV 2.
Bronsemedaljen gikk til Oline Vestad, og Karoline Simpson-Larsen ble nummer fire.
(NTB)







English (US)