De norske hopperne slo søndag tilbake i Willingen etter en tung start på helgen. Marius Lindvik var bare centimeter unna pallen.
Lindvik var på 6.-plass før finalerunden, men et kjempehopp på 145 meter sendte han opp på 4.-plass, bare 0,4 poeng bak tyske Philipp Raimund på 3.-plass.
Til slutt var det slovenske Domen Prevc som vant i Willingen, like foran japanske Ren Nikaido.
Kristoffer Eriksen Sundal klatret også to plasser fra første omgang. Han endte til slutt på 6.-plass.
Halvor Egner Granerud var den beste norske i første runde, men i finalen gikk det verre. Nordmannen hoppet 133 meter og falt ned til 13.-plass. Granerud måtte hoppe uten sin vanlige hjelm etter at tyver hadde brutt seg inn i den norske hoppgarderoben lørdag kveld.
– Man ser at han ikke har på seg den kjente hjelmen som han pleier å ha på seg. Det har vært et lite innbrudd i skifteboden deres i natt, sa Viaplay-kommentator Anders Jacobsen da Granerud hoppet i første omgang.
Benjamin Østvold tok seg også til finale, men måtte ta til takke med 20.-plass. (NTB









English (US)