Han har vært en soleklar førstekeeper i Oilers i snart ti år. Han har skapet fullt av pokaler. Men nå må Henrik Holm (34) følge lagkompisenes gulljakt fra sidelinjen med skade. Det er ikke bare enkelt.

Henrik Holm er skadet og sesongen er over for lengst. Nå følger han lagkompisenes jakt på NM-gull fra tribunen. Foto: Anders Minge
  • Kjetil Flygind

Publisert: Publisert:

For mindre enn 20 minutter siden

DNB ARENA: – Det er veldig kjipt. Før den første kvartfinalen mot Narvik kriblet det i kroppen samtidig som det gjorde litt vondt ikke å få være med på moroa. Det er dette du lever og ånder for hele sesongen. Men jeg må bruke denne smerten som bensin på bålet inn mot neste sesong, sier Henrik Holm til Aftenbladet.

Da nasjonalsangen ble spilt over anlegget i DNB Arena tirsdag kveld, slik tradisjonen er før kampene i sluttspillet, satt Holm i dress på tribunen.

Les hele saken med abonnement