Punget ut for date med Gyda Oddekalv

2 hours ago 1



En hemmelige budgiver skal på date med partileder Gyda Oddekalv (32) – for 420.000 kroner.

 Skjermdump/NRKGyda Oddekalv er klar for date. Her fra sendingen til TV-aksjonen søndag kveld. Foto: Skjermdump/NRK
Oppdatert søndag 19. oktober kl. 22:59

Årets TV-aksjon er over, og det ble samlet inn hele 238.671.918 kroner.

I år går pengene til stiftelsen Atlas-alliansen, som jobber for å fremme rettighetene til mennesker med funksjonsnedsettelser internasjonalt.

Det har vært mulig å by på flere auksjonsobjekter, men årets mest omtalte har vært en date med partileder i Generasjonspartiet Gyda Oddekalv.

– Dette er jo først og fremst en ikke-romantisk date, men et menneskemøte, sa Oddekalv.

Gi penger til en god sak OG dra på date med Gyda Oddekalv? Ja takk, begge deler!  Foto: Carl August KlevjerGi penger til en god sak OG dra på date med Gyda Oddekalv? Ja takk, begge deler! Foto: Carl August Klevjer

Hun var tilstede på NRKs direktesending fra Greighallen i hjembyen Bergen, og oppfordret seere til å sende inn bud.

– Dette går til en ekstremt god sak. Da NRK ringte og spurte om jeg ville stille opp, så tenkte jeg «selvfølgelig vil jeg det». Så vet jeg at media elsker å omtale kjærlighetslivet til folk.

Oddekalv meldte for alvor sin entré på den nasjonale scenen, etter at hun ble kastet ut av studio under en sending på Dagsnytt 18.

Hvor mye penger brukte du på din dyreste date?

a1000kr - 5000 krb5000 kr - 15.000 krc15.000 kr – 30.000 krdKjærlighet har ingen pris, jeg teller ikke på kroneneeJeg bruker ikke penger på date

Millionbud fjernet fra listen

Det har vært noe forvirring rundt budene som har kommet inn i dagene opp til TV-aksjonen.

Natt til torsdag ble det lagt inn et bud på 1,5 millioner kroner, men det ble fjernet fra auksjonens nettside, da det ikke var reelt.

Gyda Oddekalv skapte overskrifter for sin opptreden på Dagsnytt 18 tidligere i år.Gyda Oddekalv skapte overskrifter for sin opptreden på Dagsnytt 18 tidligere i år.

Millionbeløpet var imidlertid ikke det eneste useriøse budet som hadde kommet inn.

Litt senere samme dag sto det at høyeste bud var på svimlende 67 millioner kroner. Også dette ble fjernet fra nettsiden.

Søndag kveld ble imidlertid prislappen for daten avgjort.

Den landet på 420.000 kroner.

Budet ble gitt allerede 16. oktober kl 18:18.

Regjeringen gir 50 millioner

Også i år gir regjeringen 50 millioner til TV-aksjonen, sier statsminister Jonas Gahr Støre til NRK.

Dette er sjette året på rad at regjeringen bidrar med 50 millioner kroner til TV-aksjonen, som i år går til Atlas-alliansen.

 Annika Byrde / NTBFoto: Annika Byrde / NTB

Det er Stavanger som ligger øverst på listen over byer som har gitt mest per innbygger, og Utsira tar seieren over kommunen som har gitt mest per innbygger.

Den lille kommunen har gitt 440,78 kr per person.

Read Entire Article