Reagerer på pipekonsert mot Alexander-Arnold: – Skammelig og selvdestruktiv

2 days ago 20



Han forlater barndomsklubben Liverpool etter sesongen. Avskjeden ser ut til å bli alt annet enn hyggelig for Trent Alexander-Arnold (26).

 Trent Alexander-Arnolds tid i Liverpool går mot slutten. Piping og buing virker å bli bakgrunnsmusikken for exiten. Foto: Phil Noble / Reuters / NTB
  • Sander Hauan, VG

    Sander Hauan, VG

Publisert: 12.05.2025 03:46

Forrige uke ga Trent Alexander-Arnold beskjed om at han drar fra Liverpool etter sesongen.

Responsen var umiddelbar da han entret Anfield-matten som innbytter for Conor Bradley på stillingen 2–1 mot Arsenal søndag kveld.

– Det er langt flere som buer og piper enn som jubler for Alexander-Arnold, sa tidligere Liverpool-spiller Stephen Warnock på BBC.

TV-bildene plukket opp en rekke supportere som applauderte høyrebacken, men det var lyden fra pipekonserten som runget høyest inn i TV-stuene.

«Reaksjonen var skammelig og selvdestruktiv - og ga Arsenal en fordel», skriver sjefsskribent i Liverpool Echo Ian Doyle.

Hver eneste gang scouseren berørte ballen svarte en stor del av Anfield med piping.

– Det er ikke hyggelig å høre at han blir buet på, men jeg kan ikke fortelle folk hva de skal føle, sier back-kollega Andy Robertson.

Andy Robertson

Liverpool-back

– Jeg er overrasket over hvor mange som buer. Jeg kan forstå at det er vonde følelser hos mange, men det å bue på en av dine egne spillere mens de fortsatt spiller... Det er ikke noe for meg, sier tidligere Liverpool-spiller Jamie Carragher.

Jamie Carragher

Liverpool-legende

– Jeg synes ikke at en spiller som tar på seg den røde drakten og har vunnet trofeer burde bli buet på, konkluderer Carragher.

Foto: Nick Potts / Pa Photos / NTB

– Jeg er overrasket og litt skuffet over buingen, men Liverpool-fansen vil tenke at det er riktig å gjøre. Du kan også høre at de synger: «There's only one Conor Bradley». Det forteller mye, oppsummerer Warnock.

Alexander-Arnold var involvert da Arsenal utlignet til 2–2. Høyrebacken kom seg ikke ut av egen sone og opphevet offsiden da Mikel Merino sørget for at kampen endte uavgjort.

Arsenal-kaptein Martin Ødegaard kunne avgjort kampen på overtid:

Det er ventet at Alexander-Arnold drar til Real Madrid denne sommeren, selv om det foreløpig ikke har kommet en bekreftelse på overgangen.

26-åringen har 353 kamper for Liverpool. Han kom til klubben da han var seks år gammel og siden han debuterte som 18-åring i oktober 2016 har han vært med på å vinne Premier League to ganger, Champions League i 2019 og FA-cupen i 2022.

Read Entire Article