Reitan storspiller i Miami – på en foreløpig delt fjerdeplass

20 hours ago 3



Kristoffer Reitan (28) fortsetter å imponere på PGA-touren.

 Kristoffer Reitan imponerer på PGA-touren. Foto: CARMEN MANDATO / AFP / NTB
  • Erling By, VG

    Erling By, VG

Publisert: 02.05.2026 22:09 | Oppdatert: 02.05.2026 22:59

Turneringen pågår fortsatt. Saken oppdateres fortløpende.

I det som blir beskrevet som en tøff bane, ligger golfesset på en foreløpig fjerdeplass i turneringens tredje runde.

15 hull inn ligger han to slag under parparStandard antall slag for å få ballen i hullet.. Nordmannen ligger nå åtte slag under par totalt i turneringen.

PGA-turneringen Cadillac ChampionshipCadillac ChampionshipSett på som en av prestisje-turneringene i PGA-Touren. i Miami startet torsdag og går over fire runder med finale søndag.

Amerikanske Cameron Young leder turneringen med 14 slag under par etter 13 hull.

 Kristoffer Reitan gikk hele fredagens runde uten å få en eneste bogey. Foto: David J. Phillip / AP / NTB

Reitan gikk fredagens runde på fire slag under par, og fortsatte sin positive start på den amerikanske østkysten. Han lå da på seks slag under par totalt med kun fem spillere foran seg.

28-åringen, som ble kåret til «Årets gjennombrudd 2025» på Idrettsgallaen tidligere i år, gikk en bogeyfri runde fredag.

– Jeg følte at jeg gjorde veldig mye bra. På starten var jeg litt frustrert da han jeg spilte med gjorde fem strake birdier. Men jeg gjorde en bra jobb der med å være tålmodig. Så fikk jeg inn noen birdier, og alt i alt en veldig solid runde som var relativt behagelig, sa Reitan til Eurosport etter runden fredag.

Det går noe tyngre for Viktor Hovland så langt i Miami-turneringen, som foreløpig ligger på en delt 57. plass med to slag over par totalt lørdag.

Miami-turneringen kan fort bli et av Reitans beste individuelle resultat på PGA-touren.

Han ble nummer ti i en turnering i Texas i februar.

Vinneren i Miami får en premiesjekk på 3,6 millioner dollar, altså rundt 33 millioner norske kroner. En annenplass vil gi 20 millioner kroner, mens tredjeplassen får 12,6 millioner kroner.

Read Entire Article