Sævar Atli Magnusson ble Brann-helten – hyllet Diogo Jota etter kampen

1 week ago 7



Sævar Atli Magnusson ble tomålsscorer mot Häcken – og etter nummer to gjorde han en helt spesiell feiring.

  • Lisa Amdam Tetlie, VG

    Lisa Amdam Tetlie, VG

Publisert: 07.08.2025 20:53 | Oppdatert: 07.08.2025 21:54

Etter å ha banket inn mål nummer to og løpt med hånden i lufta foran Brann-supporterne, satte Sævar Atli Magnusson seg ned med beina i kors og spilte på en imaginær gaming-kontroll.

En feiring flere har gjort for å hylle den avdøde Liverpool-spilleren Diogo Jota. Magnussons var ingen unntak.

– Det var for Jota. Mange snakker om at vi ser lik ut på banen, forteller Magnusson til VG etter kampen.

– Han er en av mine favorittspillere – jeg er Liverpool-supporter. Så det var for Jota og for vennene mine, fortsetter Brann-helten.

Slik forklarte Magnusson feiringen:

Men det var ikke kun Magnusson som leverte hyllester.

– For en kamp han leverer, utbrøt Carl Erik Torp om Brann-helten i VG-studio etter scoring nummer to.

Trener Freyr Alexandersson var godt fornøyd med sin elev.

– Fantastisk. Fantastisk start for ham i Brann. Jeg er så glad på hans vegne og lagets vegne. Han er outstanding i presspillet, sier han i VGs sending.

Nå er de én kamp unna playoff i Europa League og da en garantert plass garantert plass Dersom Brann taper Europa League-playoffen, går de rett inn i ligafasen av Conference League.minstminstDersom Brann taper Europa League-playoffen, går de rett inn i ligafasen av Conference League. i Conference League i Conference LeagueDersom Brann taper Europa League-playoffen, går de rett inn i ligafasen av Conference League..

 Sævar Atli Magnusson etter kampen. Foto: Hanna Brunlöf / TT / NTB

For på det mye omtalte Häcken-kunstgressetmye omtalte Häcken-kunstgressetKunstgresset på Hisingen/Bravida Arena ble snakket mye om i forkant av kampen, og har blant annet blitt omtalt som en "billig løsning" fordi den er så tørr og ujevn. , var det Brann som var sterkest. Nå går de inn i returoppgjøret om en uke med et kjempeutgangspunkt. Og da skal det spilles på naturgress.

– Dette var en vanskelig bortekamp. En kunstgressbane som ble snakket mye om – dårlig kunstgress. Men Brann håndterte det veldig bra, sier Torp.

Først var det en kjempeblemme av Häcken som satte utgangspunktet.

  • Silas Andersen forsøkte en støttepasning hjem til sine egne. Det han ikke så, var Sævar Atli Magnusson som lurte i sivet. Han snek seg gjennom Häcken-forsvaret og overlistet enkelt Etrit Berisha mellom Häcken-stengene.

Slik gikk det sist Brann spilte på kunstgress:

Men Brann var ikke ferdigscoret. Drøye ti minutter etter hvilen var det igjen Magnusson som skulle sende de over tusen tilreisende til himmels.

  • Ulrik Mathisen snappet ballen fra de gulsorte og fant Magnusson på tvers, og da det så ut til at sjansen skulle forspille seg, satte islendingen nummer to for kvelden.

Men det gikk ikke kun etter planen for alle Brann-spillerne. Joachim Soltvedt fikk sjansen fra elleve meter – og sendte den rett i stanga.

– Hva skal man si om det? Det er rett og slett bare en sinnsykt dårlig straffe. Men det gikk heldigvis bra, og jeg synes jeg klarer å levere en god kamp selv om straffen står til stryk, forteller Soltvedt lattermildt til VG.

Nå kan Brann forberede seg på neste ukes oppgjør med en ordentlig fordel i sekken – både en tomålsledelse og fordelen med hjemmebane og hjemmegress.

Returoppgjøret på Brann Stadion ser du med VG+ Sport torsdag 14. august klokken 19!

Read Entire Article