Sammenligner motstander med Brann – og seg selv

2 hours ago 1



  • 19. august 2025 kl. 13:38

    Sammenligner motstander med Brann – og seg selv

    I morgen møter Bodø/Glimt østerrikske Sturm Graz til den første av to kvalifiseringskamper til Mesterligaen. Patrick Berg mener det er det beste laget de har møtt i kvalifiseringskamp de siste årene.

    – De kan minne veldig mye om oss selv og Brann. De er et intensivt lag, som ønsker å presse høyt og fremover, og er gode på det. De har noen veldig gode enkeltspillere som kan utgjøre forskjeller. De var i Mesterligaen så sent som i fjor, så jeg tror ikke de blir lettere motstander enn Dinamo Zagreb og Røde Stjerne, sier Berg på dagens pressekonferanse i Bodø.

    Trener Kjetil Knutsen er enig.

    – De har veldig mange likhetstrekk til Brann og er utrolig flinke til å vinne situasjonene når ballen ikke er hos en eier, og de angriper med mye folk. Det er også mange likhetstrekk til Bodø/Glimt der, mener han.

    Laget fra Nordland har gjort seg bemerket i Europa de siste årene, men har ikke kommet seg videre til mesterligaspill. Den første kvalifiseringskampen kan du høre på NRK Sport onsdag kl. 21.00.

    en mann i gul skjorte

    Foto: Fredrik Varfjell / NTB
  • 19. august 2025 kl. 12:37

    Odds supporterklubb kaster ut seks medlemmer etter uønskede hendelser

    Odds supporterklubb har besluttet å ekskludere seks medlemmer fra alle aktiviteter ut året etter gjentatte episoder. Det toppet seg søndag.

    Beslutningen fremgår av en uttalelse på Facebook-sidene til «Oddrane» torsdag.

    Bakteppet er blant annet uønskede episoder som skal ha funnet sted på den felles reisen til søndagens 1. divisjonsoppgjør mot Moss.

    – Noe hørte jeg, og noe så jeg. Jeg ble skjelt ut og kalt stygge ting, midt foran alle. Slik kan vi ikke ha det, sier Oddrane-leder Grethe Lind til Varden.

    Hun presiserer til lokalavisen at supporterklubben ikke kan nekte noen inngang til Odds kamper. Det må i så fall klubben gjøre.

    Odds daglige leder Espen Bugge Pettersen reagerer sterkt på informasjonen han har fått om supporternes oppførsel. En ansatt i klubb skal ha blitt sjikanert.

    – Å bli utskjelt mens man er på jobb for Odd er totalt uakseptabelt og det vil få konsekvenser på en eller annen måte. Hva vet jeg ikke per nå, sier han til Varden.

    (NTB)

    Tekst

    Foto: Trond Teigen / NTB
  • 19. august 2025 kl. 12:03

    Patrick Thoresen får rolle i Noregs Ishockeyforbund

    Det er berre nokre dagar sidan Patrick Thoresen la skøytene på hylla. No er han klar for ei ny rolle i Noregs Ishockeyforbund.

    Han skal vere sportsleg ansvarleg for A-landslaget for menn, det kjem fram under pressekonferansen, tysdag.

    Kontrakten byrjar alt i september og gjeld i to år.

    – Me håpar at han kan bli forlenga, men der Patrick er no med nyleg avslutta karriere, føler me det er fair for alle partar av me kjenner litt på kvarandre i ei ny rolle, seier generalsekretær Petter Salsten.

    – Det er ein fin rolle for meg å gå inn i no rett etter karrieren. Eg har spelt saman med mange av spelarane eg no skal samarbeide med, seier Thoresen.

    Thoresen skal ha dialog med aktuelle landslagsspelarar og deira klubblag. Han skal også bidra med å tilsette trenarar og delta i uttak.

    – Eg er takknemleg for å få denne sjansen, seier Thoresen.

    41-åringen gav seg som aktiv etter førre sesong. Då var han ein del av Djurgården i den svenske toppdivisjonen. Han har også spelt for fleire storklubbar som Philadelphia Flyers (NHL), Edmonton Oilers (NHL) og SKA St. Petersburg (KHL).

    Hockeykjempa fekk 105 offisielle kampar i OL og VM for Noreg. (NRK/NTB)

    bilde av patrick thoresen på en pressekonferanse

    Foto: Jarle Fredagsvik / NRK
  • Read Entire Article