Senegal sparker landslagssjefen og hele trenerstaben etter VM-exiten

1 hour ago 1



12. juli 2026 kl. 12:30

Maldini får toppjobb – skal finne ny Italia-trener

Paolo Maldini er utnevnt til teknisk direktør i Det italienske fotballforbundet (FIGC) og får en sentral rolle i utviklingen av landslagene.

Det opplyser forbundet på sin hjemmeside.

– Maldini var alltid mitt førstevalg. Jeg følte at han var den rette personen til å lede FIGCs tekniske sektor, som ikke bare omfatter A-landslaget, men hele utviklingsløpet for de italienske ungdomslandslagene, sier forbundspresident Giovanni Malagò.

Han opplyser at partene har diskutert planene i detalj de siste to ukene. Maldini ønsket selv å hente inn sin tidligere Milan-kollega Leonardo som rådgiver.

– Det er mye arbeid som skal gjøres, og det blir både krevende og utfordrende. Jeg er glad fordi jeg har enorm respekt for Leonardo. De er to sider av samme sak, sier Malagò.

Avtalen strekker seg over fire år og fram mot VM i 2030. (NTB)

Paolo Maldini og Adriana Fossa går ute i sola, begge ikledd solbriller og mørke klær. (Bildebeskrivelsen er laget av en KI-tjeneste)

Foto: Nicola Marfisi / AP,NTB
Read Entire Article