Solbakken tonet ned sykdomsryktene: – Sterkt overdrevet

1 hour ago 1



Landslagssjef Ståle Solbakken avfeier at det er sykdomstrøbbel i den norske VM-troppen før kvartfinalen mot England.

Norges landslagssjef Ståle Solbakken. Foto: Fredrik Varfjell / NTB

Publisert: 08.07.2026 18:18

Solbakken og Norges kaptein Martin Ødegaard ble konfrontert med ryktene under en pressekonferanse i Fort Lauderdale onsdag. De siste dagene har sykdomsutfordringer i Norges tropp blitt omtalt av flere internasjonale medier.

Med et smil bidro også Ørjan Håskjold Nyland til spekulasjonene da han bekreftet i talkshowet til James Corden at det var sykdomsproblemer i troppen. Solbakken er tydelig om situasjonen:

– Det er sterkt overdrevet etter det jeg har fått med meg, sa Solbakken til pressen.

Landslagssjefen nevnte videre at Marcus Holmgren Pedersen var klar til å trene igjen. Backen mistet Brasil-kampen grunnet sykdom.

– Status er at vi har hatt litt sykdom. Er vel litt aircondition-sykdom på en del, men det har ikke vært noen voldsomme greier, sa Ødegaard.

Alle de 26 spillerne var til stede under oppvarmingen på Inter Miamis gamle stadion. Det var 33 grader i Fort Lauderdale da økta gikk i gang onsdag.

Read Entire Article