Trent Alexander-Arnold bekrefter: Forlater Liverpool etter sesongen

5 hours ago 7



Trent Alexander-Arnold er ferdig i Liverpool når kontrakten går ut etter inneværende sesong.

Trent Alexander-Arnold gir seg i Liverpool etter sesongen. Foto: Jon Super / AP / NTB

Oppdatert: 2 minutter siden

Det opplyser han mandag.

«Etter 20 år i Liverpool er det nå på tide at jeg bekrefter at jeg slutter ved sesongslutt. Dette er uten tvil den vanskeligste avgjørelsen jeg noen gang har tatt i mitt liv», skriver han.

26-åringen tok nylig sin andre Premier League-tittel med de rødkledde. Han står med i alt 351 kamper.

«Denne klubben har vært hele livet mitt – hele min verden – i 20 år. Fra akademiet og helt fram til nå vil støtten og kjærligheten jeg har følt fra alle i og utenfor klubben, forbli hos meg for alltid. Jeg vil for alltid stå i gjeld til dere alle», skriver han i uttalelsen.

«Men jeg har aldri kjent noe annet, og denne avgjørelsen handler om å oppleve en ny utfordring, ta meg selv ut av komfortsonen min og presse meg selv både profesjonelt og personlig», heter det videre.

Kontrakten går ut i sommer. Gjennom sesongen har ryktene versert.

Allerede i mars erfarte store medier som The Athletic og Talksport at Alexander-Arnold allerede er enig med Real Madrid om å fortsette karrieren der fra sommeren av.

Kaptein Virgil van Dijk og Mohamed Salah har signert ny kontrakt med Liverpool.

Publisert: mandag 5. mai 2025 kl. 11:08 Oppdatert: 2 minutter siden

Read Entire Article