Ullevaal Stadion får ny sportsbar og utvider VIP-konseptet før Norge-Italia 6. juni.
Sindre Øgar, VG
Publisert: 28.05.2025 17:43 | Oppdatert: 28.05.2025 17:56
– Det blir en av Norges råeste sportsbarer, sier Ola A. Bjørnstad, leder i Meet UllevaalMeet UllevaalOslos største kurs- og konferansesenter, til VG.
AS Ullevaal Stadion, som eies av Norges Fotballforbund, tilbyr en rekke VIP-konsepter i årets landslagssesong for herrer.
Prisene for de mest eksklusive pakkene ligger fra rundt 18.000 kroner og oppover per person, og inkluderer mat, drikke, fem landskamper og cupfinale.
Til Norge-Italia 6. juni kommer et nytt tilbud.
– Vi har savnet en sportsbar på Ullevaal. Før jul dukket det opp et lokale som kunne være en perfekt lokasjon for en sportsbar, forteller Ola A. Bjørnstad.
Den nye baren ligger i 4. etasje i tribune vest med utsikt mot både Sognsveien og banen. Den åpner tre timer før kamp, og holder åpent to timer etter kamp.
– Per i dag er det ikke noe å vise frem, for den bygges nå. Men den er klar om en drøy uke, og åpner til Norge-Italia.
– Hvor mange plasser er det i dette VIP-tilbudet?
– 303 sitteplasser.
Hva synes du om det nye VIP-tilbudet?
Ser bra ut, men synd det bare er for VIP-en.
Etterlengtet!
Holder med kampen for meg.
NFF-selskapet kan forvente seg inntekter på minst 4,5 millioner kroner om Sportsbaren-pakken blir utsolgt.
For det koster å komme inn. For drøye 15.000 kroner får man blant annet fem landskamper og totalt ti drikkebonger per kalenderår.
– Et utrolig kult lokale å være i når det koker på Ullevaal. Det har panoramavindu ut mot T-banen og folkehavet på 25–26.000 mennesker som kommer gående.
– Hvem er målgruppa her?
– Bedriftsmarkedet, men også privatpersoner. Alle som har lyst og mulighet.
– Og her er det fortsatt mulig å sikre seg billett til Norge-Italia?
– Her har vi noen få plasser igjen.
Ifølge Bjørnstad har VIP-konseptene til Klubb UllevaalKlubb UllevaalFor å få tilgang til VIP-fasilitetene til Ullevaal Stadion må man være medlem i Klubb Ullevaal vært populære og bortimot utsolgt over lengre tid.
AS Ullevaal Stadion hadde VIP-inntekter på 42,5 millioner kroner i fjor, ifølge regnskapet.